Intensywny deszcz i burze z gradem. To ostrzeżenie IMGW zepsuje wam wakacje

Redakcja
13.07.2018 17:41
burza
fot. Shutterstock

IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia m.in. dla województw podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego. Instytut ostrzega przed burzami z gradem i intensywnymi opadami deszczu z burzami.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia wciąż obowiązują dla województw: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego, lubelskiego oraz dla części województw łódzkiego i wielkopolskiego.

Zagłosuj

Którą porę roku lubisz najbardziej?

Liczba głosów:

Ten stopień ostrzeżenia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Możliwe są m.in. utrudnienia w ruchu drogowym i zakłócenia w przebiegu imprez plenerowych.

Zobacz także

Jak wynika z prognozy IMGW, w sobotę, na północnym zachodzie kraju, zachmurzenie będzie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Miejscami możliwe są niewielkie, przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie ma być duże z większymi przejaśnieniami, wystąpią przelotne opady deszczu, miejscami burze, lokalnie z gradem.

Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm, 25 mm, a na Podlasiu do 30 mm. Temperatura maksymalna od 20 st. na południowym wschodzie, na Warmii i lokalnie na Mazurach, 23 st. w centrum, do 26 st. na Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h. Natomiast wysoko w górach okresami silny, w porywach do 80 km/h, północno-zachodni.

RadioZET.pl/pap/maal