IMGW ostrzega przed silnym wiatrem i zamieciami. Niż Marielou nad Polską

Redakcja
09.12.2018 20:28
IMGW ostrzega przed silnym wiatrem i zamieciami. Niż Marielou nad Polską
fot. Shutterstock

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województwa śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. W najbliższych dniach może powiać silny wiatr, który miejscami osiągnie 60-70 km/h godzinę. Wszystko za sprawą niżu Marielou znad Morza Północnego.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Instytut Meterorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla południa Polski. Ostrzeżenia obejmują części woj.: śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. W poniedziałek oblodzenie może wystąpić jednak w większej części kraju. Synoptycy ostrzegają przed silnym, porywistym wiatrem, zamieciami i ślizgawką na drogach.

PROGNOZA POGODY

Synoptycy prognozują ostrzeżenia także dla woj.: świętokrzyskiego, lubelskiego, mazowieckiego i zachodniopomorskiego.

Gdy obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia, "przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania".

RadioZET.pl/IMGW/Onet/BM