Uwaga kierowcy, IMGW ostrzega: bardzo ślisko na drogach

Redakcja
05.02.2019 07:54
Uwaga kierowcy, IMGW ostrzega: bardzo ślisko na drogach
fot. Andrzej Zbraniecki/East News

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał we wtorek rano ostrzeżenia pierwszego stopnia dla pięciu województw przed oblodzeniem nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Ostrzeżenie przed oblodzeniem dotyczy województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, śląskiego, świętokrzyskiego i małopolskiego.

Zobacz także

Jak wyjaśnia instytut, ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewidywane warunki sprzyjają wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. IMGW zaleca ostrożność oraz śledzenie komunikatów i sytuacji pogodowej.

Pogoda na wtorek

Jak podaje IMGW, Wyspy Brytyjskie i północna Polska są w zasięgu frontu okluzji związanego z niżem znad południowej Skandynawii. Pozostały obszar kraju jest na skraju wyżu znad wschodniej Białorusi. Z zachodu napływa powietrze polarne morskie.

Zobacz także

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1015 hPa i będzie spadać.

Zobacz także

We wtorek w kraju zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Miejscami na północnym zachodzie i południowym wschodzie wystąpią opady śniegu i deszczu ze śniegiem, a na Roztoczu i Podkarpaciu także mżawki. Temperatura maksymalna wyniesie od -1°C na Suwalszczyźnie do 3°C na Podkarpaciu i Pomorzu Zachodnim, w rejonach podgórskich około -2°C. Wiatr będzie słaby, na północy także umiarkowany, nad morzem okresami dość silny i porywisty, południowy i południowo-zachodni.

RadioZET/PAP/JZ