Zamknij

Sztorm i burze z gradem. IMGW ostrzega mieszkańców Pomorza

Redakcja
21.08.2017 10:25
Sztorm i burze z gradem. IMGW ostrzega mieszkańców Pomorza
fot. Pixabay

W poniedziałek na Wybrzeżu w strefie brzegowej prognozowane są burze i intensywne opady. Porywy wiatru dochodzić będą do 8 w skali Beauforta - zapowiada Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Czy należy zamknąć granicę Polski przed uchodźcami.  Wypowiedz się w serwisie MAM ZDANIE.

IMGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnia dotyczące burz w strefie brzegowej. Ostrzeżenie jest ważne 21 sierpnia od rana do godz. 20:00. "Prognozowane są burze z porywami wiatru i intensywnymi opadami deszczu, lokalnie gradu. Porywy wiatru do 8 w skali B" - napisano na stronie instytutu.

Stopień 8 w skali Beauforta oznacza sztorm. Wiatr jest wtedy na tyle silny, że łamie gałęzie drzew, a chodzenie pod wiatr jest bardzo utrudnione. Przewidywane są też dość wysokie fale o większej długości.

Zobacz także

Ostrzeżenie drugiego stopnia w skali IMGW oznacza, że instytut przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana jest ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

W poniedziałek rano IMGW-PIB wydało też komunikat dotyczący województwa podlaskiego, gdzie wystąpiły intensywne opady deszczu. "W okresie ważności ostrzeżenia zostały odnotowane następujące sumy opadów: Janów 33,6 mm, Masiewo 33,5 mm, Chraboły 32,3 mm, Drahle i Białystok 31,2 mm, Nowosiółki 30,3 mm, Jałówka 28,7 mm" - poinformowano na stronie IMGW.

RadioZET.pl/PAP/DG