Zamknij

Słonecznie i ciepło, niewielkie zachmurzenie. Pogoda w środę

Redakcja
03.04.2019 08:35
Słonecznie i ciepło, niewielkie zachmurzenie. Pogoda w środę
fot. WhiteShip Design/shutterstock

W środę w dzień na wschodzie zachmurzenie małe. Na pozostałym obszarze na ogół umiarkowane, tylko okresami na zachodzie oraz Pomorzu duże. Temperatura maksymalna od 10 stopni, 12 stopni na wschodzie i Półwyspie Helskim do 18 stopni na południu i południowym zachodzie, miejscami na Dolnym Śląsku 19 stopni.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje IMGW, Europa Wschodnia znajduje się pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują niże. Polska znajduje się na skraju niżu z ośrodkiem nad Wyspami Brytyjskimi i wtórnym ośrodkiem nad Niemcami, jedynie na wschodzie kraju zaznacza się wpływ wyżu znad Rosji. Z południa napływa ciepłe powietrze polarne morskie.

Zobacz także

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1003 hPa i będzie spadać.

Zobacz także

W środę w dzień na wschodzie zachmurzenie małe. Na pozostałym obszarze na ogół umiarkowane, tylko okresami na zachodzie oraz Pomorzu duże. Temperatura maksymalna od 10 st., 12 st. na wschodzie i Półwyspie Helskim do 18 st. na południu i południowym zachodzie, miejscami na Dolnym Śląsku 19 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, wysoko w górach do 90 km/h, południowo-wschodni.

Pogoda w nocy

W nocy na północnym wschodzie zachmurzenie małe lub bezchmurnie, na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Temperatura minimalna od 1 st. na północnym wschodzie do 9 st. na zachodzie kraju. Wiatr umiarkowany, na północy i zachodzie kraju dość silny, w porywach do 60 km/h na północnym wschodzie oraz do 100 km/h wysoko w górach, południowo-wschodni.

Zobacz także

Pogoda w stolicy

W Warszawie w środę zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 14 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie małe, okresami umiarkowane. Temperatura minimalna 5 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni. W czwartek w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 15 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, południowo-wschodni.

RadioZET/PAP/IMGW