Zamknij

Gadowski ostrzega przed atakiem terrorystycznym w Polsce. Błaszczak komentuje

Redakcja
07.06.2017 12:37
Gadowski ostrzega przed atakiem terrorystycznym w Polsce. Błaszczak komentuje
fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta

ISIS ma mapy polskich miast. Istnieje realne zagrożenie ataku terrorystycznego. Taką ponurą wizję roztacza w swoim facebookowym wpisie komentator Witold Gadowski. Do jego obaw odniósł się szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

Witold Gadowski uważa, że jedna z sekcji bojowników tzw. Państwa Islamskiego skupia się na rozpracowywaniu topografii naszego kraju. Podobno mają się oni przygotowywać do ataku. W swoim poście nawiązuje też do organizowanego przez Jurka Owsiaka "Przystanku Woodstock". 

Zagłosuj

Boisz się zamachu?

Liczba głosów:

"Po pierwsze w ISIS działa sekcja Europejczyków szkolonych do ataków w Izraelu. Kilku z nich jest jednak nakierowywanych na Polskę. Są tam mapy Krakowa i Warszawy oraz Częstochowy.
Po drugie następca Adnaniego wymienił Polskę jako kraj »bałwochwalców«, których żołnierze walczą z »wojownikami proroka«. Po trzecie w lecie odbywa się najgorzej chroniona impreza Przystanek Woodstock".

Gadowski uważa też, że atak na katolicki kraj przyniósłby duży rozgłos tzw. Państwu Islamskiemu.

Komentator powołuje się na źródła m.in. zbierane przez żydowskie organizacje monitorujące skupiska Arabów zbliżone do Mossad. Nie precyzuje jednak, skąd konkretnie czerpie swoją wiedzę. 

O festiwalu Woodstock mówił też szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Minister przypomniał, że „już w ubiegłym roku policja negatywnie zaopiniowała to przedsięwzięcie”. - W związku z tym całe to wydarzenie miało charakter imprezy masowej o podwyższonym ryzyku. Protestował organizator, zresztą w mediach prywatnych związanych z totalną opozycją. Sam ten organizator też jest kimś, kto bardzo wyraźnie związany jest z totalną opozycją - powiedział minister Błaszczak.

W tym roku nic nie wskazuje na to, by sytuacja ta uległa zmianie. Błaszczak był gościem programu "Sygnały Dnia" w środę.

- Wszyscy mamy świadomość, co się dzieje za naszą zachodnią granicą (...). W grudniu ubiegłego roku doszło do zamachu terrorystycznego w Berlinie, w którym zginął Polak - przypomniał szef MSWiA.

RadioZET.pl/KM