Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Igły zakażone HIV w dystrybutorach na stacjach benzynowych? Internauci ostrzegają

03.06.2017 20:24
xxx wiadomosci

Uwaga kierowcy! W sieci pojawiają się informacje o tym, że ktoś podkłada igły zakażone wirusem HIV do dystrybutorów na stacjach benzynowych.

Igły zakażone HIV w dystrybutorach na stacjach benzynowych? Internauci ostrzegają fot. Facebook

Zdjęcie igły od strzykawki zamocowanej w dystrybutorze obiegło polskie portale społecznościowe. Jak do tej pory wiadomo tylko, że pojawiają się głosy, że zdjęcie zostało wykonane w okolicach Gdańska. Miejscowa policja nie dostała jeszcze informacji o poszkodowanych. – Pierwsze słyszę – powiedział oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku spytany o sprawę przez dziennikarzy portalu Wirtualna Polska.

Panika w sieci

W sieci tymczasem na wielu portalach widać wpis informujący, że igły w dystrybutorach są zakażone wirusem HIV. – Uwaga, ludzie! Grasuje banda narkomanów, która w pompach na stacjach zostawia igły zarażone wirusem HIV! Uważajcie, udostępnijcie! – czytamy w ostrzeżeniu dołączonym do zdjęcia na Facebooku.

Podejrzenie o "fake news"

Wśród internautów pojawiają się już głosy, że panika jest bezpodstawna, bo podobne ostrzeżenia (z podobnym zdjęciem) obiegły kilka dni wcześniej portale społecznościowe w Wielkiej Brytanii. Niektórzy piszą, że przerażające zdjęcie z igłą to jedynie kadr z nagrania Amerykanina, który miał doświadczyć takiej sytuacji w swoim kraju i nie było mowy wtedy o zakażeniu wirusem HIV.

Zobacz materiał Radia ZET o wirusie HIV:

RadioZET.pl/Facebook/strz

Oceń