Zamknij

TYLKO U NAS: Policjant zemścił się na Stachowiaku? Mamy komentarz matki Igora

Redakcja
10.05.2018 21:25
Igor Stachowiak
fot. East News

Matka Igora Stachowiaka komentuje dla Radia ZET nowe fakty w sprawie jej syna. Przyznaje, że Igor mówił jej, że boi się policji, która mu grozi. Jeden z oskarżonych w sprawie śmierci Igora Stachowiaka na wrocławskim komisariacie zatrzymał go trzy lata wcześniej za awanturę na stacji paliw. Doszło wtedy do szarpaniny, sprawa została umorzona.

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jeden z policjantów oskarżonych w sprawie śmierci Igora Stachowiaka podejmował wobec niego interwencję w 2013 roku. Wtedy według zeznań zmarłego Adam W. z innym funkcjonariuszem mieli mu grozić użyciem paralizatora i pobić. Sam Stachowiak jednak usłyszał zarzut naruszenia nietykalności policjanta, ale postępowanie zostało umorzone. Tak wynika z akt sprawy.

Zobacz także

Matka Igora Stachowiaka w rozmowie z reporterką Radia ZET przyznaje, że o interwencji z 2013 roku dowiedziała się po fakcie. Jak dodaje, gdyby wiedziała wcześniej, to pomogłaby synowi odwołać się od decyzji o umorzeniu postępowania.

Stachowiak podczas zatrzymania miał uderzyć policjanta, za co usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej. Matka Stachowiaka twierdzi, że jej syn wielokrotnie wspominał, że jest piętnowany przez policje.

Śmierć Igora Stachowiaka – NOWE FAKTY 

Igor Stachowiak zmarł w maju ubiegłego roku na komisariacie Wrocław Stare Miasto, wcześniej kilkakrotnie był rażony paralizatorem.

Przeciwko policjantowi używającemu paralizatora komendant miejski policji we Wrocławiu wszczął postępowanie dyscyplinarne, a następnie zawiesił go w czynnościach służbowych na trzy miesiące. 12 września ub.r. Prokuratura Okręgowa w Poznaniu przedstawiła czterem policjantom zarzuty przekroczenia uprawnień oraz znęcania się fizycznego i psychicznego nad Igorem Stachowiakiem.

RadioZET.pl/gw,DG