Ile wydała na alkohol Kancelaria Prezydenta? Są dane

Redakcja
19.07.2018 08:28
Andrzej Duda
fot. Agnieszka Śnieżko/Reporter/East News

Ile Kancelaria Prezydenta w czasie kadencji Andrzeja Dudy wydała na alkohol? Do danych dotarł "Super Express". Okazuje się, że Andrzej Duda jest bardziej oszczędny niż jego poprzednik Bronisław Komorowski. 

Protokół dyplomatyczny wymaga, by na ważnych spotkaniach był serwowany alkohol. Rozmowy na szczycie naszej głowy państwa nie są tutaj wyjątkiem. "Super Express" ustalił, że od 2014 roku Kancelaria Prezydenta wydała 1,3 mln złotych na alkohol. 

Zobacz także

W samym 2014 roku alkohol w Kancelarii Prezydenta (a więc podczas kadencji Bronisława Komorowskiego) kosztował podatników ponad 433 tys. złotych. W 2015 roku wydatki były dzielone z administracją Andrzeja Dudy ze względu na wybory prezydenckie. Wówczas wydano na trunki nieco ponad 320 tys. złotych. 

Jak podaje "Super Express" wydatki na alkohol podczas kadencji Andrzeja Dudy regularnie spadają. W 2016 roku trunki Kancelarii Prezydenta kosztowały 240 tys. złotych, w 2017 roku - 217 tys. złotych, a do czerwca 2018 roku - 95 tys. złotych. 

Zobacz także

Trunki z prezydenckich zasobów są podawane nie tylko podczas dyplomatycznych spotkań. Alkohol można spróbować "w ogólnodostępnych obiektach Kancelarii Prezydenta takich jak Zamek Dolny wraz z Gajówką w Wiśle, Hotel Belweder Klonowa w Warszawie". Goście tych miejsc mogą spróbować tradycyjnej wódki na miodzie. 

RadioZET.pl/Super Express/KM