Zamknij

Imam w Poznaniu: islamofobia coraz bardziej powszechna. Startuje specjalny program

Redakcja
09.11.2017 17:29
Imam w Poznaniu: islamofobia coraz bardziej powszechna. Startuje specjalny program
fot. Archiwum RadioZET.pl

W Poznaniu rozpoczyna się akcja mająca na celu obalenia stereotypów o społeczności muzułmańskiej. W planach jest cykl warsztatów i wykładów. Imam Youssef Chadid zapowiedział program „Drogi integracji”. Imprezę sfinansuje miasto.

Zagłosuj

Jaki jest twój stosunek do muzułmanów?

Liczba głosów:

Program „Droga integracji” jest odpowiedzią na liczne przypadki agresji wobec społeczności muzułmańskiej w Poznaniu. – Co chwila dochodzą do mnie informacje, że gdzieś w kraju, nie tylko w Poznaniu, muzułmanie są atakowani albo werbalnie, albo fizycznie. Niestety, za taki stan rzeczy odpowiedzialna jest manipulacja i wprowadzanie ludzi w błąd uprawiane przez polityków, publiczne media czy ruchy nacjonalistyczne – mówi Youssef Chadid.

Negatywny wizerunek

Zdaniem imama poprawić należy to, jak muzułmanie są odbierani w lokalnych społecznościach. – Mówią źle o muzułmanach, że jesteśmy barbarzyńcami czy prymitywami, a zapominają, że zdecydowana większość muzułmanów, którzy mieszkają w Polsce, to ludzie wykształceni: lekarze, wykładowcy, inżynierowie. Chcemy tę negatywną narrację zmienić i pokazać, że manipulacja nie jest prawdą – twierdzi Chadid.

Próba naprawienia

Rozpocznie się również program „AirBag”, w którym udział wezmą m.in. restauracje i hotele. Obcokrajowcy i przedstawiciele mniejszości będą mogli w takich miejscach uzyskać pomoc – podaje epoznan.pl.

Zobacz także

RadioZET.pl/epoznan.pl/Gazeta.pl/strz