Zamknij

Impreza na ponad 200 osób w Gdańsku. 30 tys. złotych kary od Sanepidu

29.12.2020 23:01

Organizacja w jednym z nocnych klubów w Gdańsku imprezy "Specjalny Świąteczny Trening" z udziałem 213 osób, to skrajna nieodpowiedzialność - napisał we wtorek wieczorem na twitterze szef resortu zdrowia Adam Niedzielski.

kara sanepidu za impreze w gdańsku
fot. Zbyszek Kaczmarek /REPORTER

Gdańsk. "28 grudnia Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gdańsku, po analizie zebranych materiałów i przeprowadzonym postępowaniu, nałożył karę w wysokości 30 tys. na osobę odpowiedzialną za organizację w jednym z nocnych klubów imprezy "Specjalny Świąteczny Trening" z udziałem 213 osób" - czytamy na stronie internetowej Głównego Inspektora Sanitarnego.

O nielegalnej imprezie w nocnym klubie Gdańsku informowaliśmy na RadioZET.pl. Do incydentu doszło w drugi dzień świąt.  

"W opinii inspekcji sanitarnej organizacja i przebieg tego wydarzenia stanowiło naruszenie przepisów Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii" - zaznaczono.

Impreza w Gdańsku na ponad 200 osób. 30 tys. złotych kary od Sanepidu

W ocenie ministra zdrowia pomysły naruszania przepisów to "skrajna nieodpowiedzialność".

GIS zaapelował "do wszystkich o bezwzględne przestrzeganie przepisów przeciwepidemicznych. Zostały one ustanowione w celu ochrony zdrowia i życia obywateli naszego kraju". "Jakiekolwiek próby ich omijania czy lekceważenia, nie mogą być akceptowane" - czytamy w komunikacie.

Zobacz także

RadioZET.pl/ GIS/ PAP