Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Wyciek z InPost. W sieci dane ponad 54 tys. osób

24.08.2017 10:01
xxx wiadomosci

Baza danych firmy InPost została opublikowana w internecie. Serwis zaufanatrzeciastrona.pl poinformował, że w wirtualnej przestrzeni znalazły się dane ponad 50 tysięcy pracowników i współpracowników oraz informacje o współpracy z organami ścigania. Do sprawy odniósł się InPost.

Wyciek z InPost. W sieci dane ponad 54 tys. osób fot. Flickr.com

Ruszają Mistrzostwa Europy w siatkówce. Czy Polska zdobędzie medal? Kibicuj biało-czerwonym i wypowiedz się w serwisie MAM ZDANIE!

Baza została opublikowana na najpopularniejszym polskojęzycznym forum Tor. Jeden z użytkowników pochwalił się posiadaniem wykradzionych z InPost danych. Jako dowód swoich słów zamieścił linka do danych z serwerów firmy.

Baza popularnej firmy kurierskiej zawiera m.in. dane 57 tysięcy pracowników i współpracowników firmy, w tym ich imiona i nazwiska, numery PESEL, serie i numery dokumentów tożsamości oraz numery telefonów części z nich. Dodatkowo ujawniono spis należących do firmy budynków oraz opisy znajdujących się w nich fizycznych zabezpieczeń.

Skradziona baza zawiera również dane dotyczące tysiąca użytkowników InPosta, w tym ich hasła do systemu.

Oświadczenie firmy InPost: 

''Opisywana sprawa dotyczy incydentu z zakresu bezpieczeństwa danych naszych pracowników z połowy ubiegłego miesiąca. Co ważne, bezpieczeństwo danych naszych klientów nie zostało w jakikolwiek sposób naruszone. Incydent ten został zgłoszony na Policję, obecnie prowadzone jest śledztwo w sprawie podejrzenia popełnienia  przestępstwa więc o szczegółach nie możemy informować. Dział Bezpieczeństwa InPost niezwłocznie podjął odpowiednie działania zabezpieczające'' - napisał Wojciech Kądziołka, rzecznik prasowy InPost S.A.

RadioZET.pl/Tor/DG 

Oceń