Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

SOP po incydencie przed Pałacem Prezydenckim: procedury zadziałały

22.01.2019 16:44
xxx wiadomosci

Procedury bezpieczeństwa zadziałały – zapewniają funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa po incydencie przed Pałacem Prezydenckim. Po południu 36-letni mężczyzna kierujący volkswagenem, po policyjnym pościgu zatrzymał się na zaporze przed bramą siedziby prezydenta.

SOP po incydencie przed Pałacem Prezydenckim: procedury zadziałały fot. P.Molecki/East News

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Służba Ochrony Państwa podkreśla, że incydent, do którego doszło we wtorek, nie miał wpływu na bezpieczeństwo ochranianych osób. Jak informuje w komunikacie rzecznik prasowy SOP ppłk Bogusław Piórkowski, zadziałały procedury bezpieczeństwa.

„Samochód zatrzymał się na zaporze przed bramą. Osoba nie wtargnęła na teren Pałacu Prezydenckiego. Natychmiast została zatrzymana przez funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa. W tej chwili policja i SOP wyjaśniają okoliczności tego incydentu” – napisał ppłk Piórkowski.

Próbował sforsować bramę?

We wtorek w godzinach popołudniowych stołeczna policja  próbowała zatrzymać do kontroli 36-latka kierującego volkswagenem, który jechał pod prąd ulicą Focha. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli, potrącił jednego z policjantów i zaczął uciekać. Samochód zatrzymał się na wjeździe do Pałacu Prezydenckiego.

Auto zerwało łańcuchy zabezpieczające wjazd do pałacu. Wyrwane są fragmenty betonu, przed wejściem leżały kawałki stłuczonej szyby pojazdu.

Potrącony funkcjonariusz trafił do szpitala. Komenda Stołeczna Policji przekazała, że życiu policjanta nie zagraża niebezpieczeństwo. Ma obrażenia biodra.

Z kierowcą nie było logicznego kontaktu. Funkcjonariusze potwierdzają jego tożsamość.

Reakcja prezydenta Andrzeja Dudy

Zdarzenie skomentował także prezydent Andrzej Duda, który przebywa w szwajcarskim Davos.

- Dostałem informację, że taka zdumiewająca sytuacja miała miejsce pod Pałacem Prezydenckim – powiedział.

Andrzej Duda podkreślił, że Pałac Prezydencki jest bezpieczny, dobrze strzeżony, a funkcjonariusze SOP dobrze wykonują swoją pracę.

RadioZET.pl/PAP/JŚ

Oceń