Zamknij

Indyjski wariant koronawirusa u sióstr zakonnych w Polsce? Sanepid podejrzewa

30.04.2021 12:18
Indyjski wariant koronawirusa u sióstr zakonnych
fot. screen Google Street View

Indyjski wariant koronawirusa dotarł do Polski? Ogólne zakażenie potwierdzono u sióstr Misjonarek Miłości Matki Teresy z Kalkuty. Zamknięty jest klasztor w Warszawie i dom zakonnic w Katowicach. Śląski Sanepid podejrzewa, że siostry mogły zakazić się nowym, groźnym wariantem SARS-CoV-2 po kontakcie z osobą, która przyleciała z Indii.

Indyjski wariant koronawirusa w Polsce? "Wydarzenia", program Polsat News, dowiedziały się, że zamknięty został klasztor w Warszawie i przebywa w nim pacjentka "zero", od której zakaziła się inna zakonnica - ze Śląska. 

Dom zgromadzenia Misjonarek Miłości Matki Teresy z Kalkuty w Katowicach jest z kolei zamknięty do 9 maja. Choruje 17 sióstr i 10 bezdomnych, którym misjonarki pomagały. Sanepid podejrzewa, że mogą mieć wariant koronawirusa z Indii.

Indyjski wariant koronawirusa u sióstr zakonnych w Katowicach i Warszawie?

"W związku z tym, że w trakcie wywiadu epidemiologicznego okazało się, że jedna z sióstr mogła mieć kontakt z osobą, która przybyła z Indii, sanepid powziął podejrzenie, że jest to odmiana indyjska wirusa" - powiedziała "Wydarzeniom" Alina Kucharzewska ze Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

Zakonnice z Katowic od wielu lat opiekują się bezdomnymi na Osiedlu Paderewskiego. Zgromadzenia sióstr pilnuje obecnie policja. Wszyscy są zakażeni koronawirusem, jedna z misjonarek trafiła do szpitala.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

RadioZET.pl/Polsatnews.pl