Informatyk z Olsztyna ukradł z pracy 28 laptopów. Zaniósł je do lombardu

Redakcja
16.02.2018 21:50
Informatyk z Olsztyna ukradł z pracy 28 laptopów. Zaniósł je do lombardu
fot. KMP Olsztyn

25-letni informatyk z Olsztyna w ciągu dwóch miesięcy ukradł z firmy 28 laptopów i zaniósł je do okolicznych lombardów. Pieniądze, które dostał za zastawiony sprzęt przeznaczył na zakłady bukmacherskie. Sprawą zajęła się policja i prokurator.

Zagłosuj

Z czego najczęściej korzystasz używając internetu?

Liczba głosów:

Właściciel firmy komputerowej zgłosił się na policję, twierdząc, że zginął mu sprzęt o łącznej wartości 104 tys. złotych. Wkrótce na komendę zgłosił się informatyk i powiedział o tym, czego dokonał. – 25-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu i wskazał adresy lombardów w których zastawiał skradzione komputery. Policjanci sprawdzili kilka lombardów i odzyskali 28 komputerów – mówi Rafał Prokopczyk z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Uzależniony informatyk

Złodziej tłumaczył się tym, że jest uzależniony od zakładów bukmacherskich i pieniądze, które otrzymywał za kradziony sprzęt, wydawał na hazard. Poza tym, że informatyk stracił pracę, będzie musiał przed sądem odpowiedzieć za swój czyn. Grozi mu od 3 miesięcy do nawet 5 lat więzienia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku.

Ryzykowna gra

Hazard może być trudnym do zwyciężenia nałogiem. – Na uzależnienia behawioralne szczególnie narażeni są młodzi ludzie. Gry i uprawianie hazardu są dla nich metodą na przeżywanie ekscytacji, nieznanego dotąd podniecenia, ogólnie bardzo silnych emocji. Hazard jest dla nich sposobem, by uciec od rzeczywistości. Poprzez ekscytującą grę wchodzą w pewną iluzję, która daje im nadzieję na uzupełnienie realnego życia w sposób, który wydaje się im atrakcyjniejszy – czytamy na portalu UzaleznieniaBehawioralne.pl.

Zobacz także

RadioZET.pl/Olsztyn.wm.pl/UzaleznieniaBehawioralne.pl/strz