Zamknij

Podpalono kamienicę, w której mieszka K. Brejza. "Chciałbym wierzyć, że to tylko chuligański wybryk"

Redakcja
27.05.2018 21:17

Nieznani sprawcy podpalili kamienicę, w której mieszka - wraz z rodziną - poseł PO Krzystof Brejza. To on jako pierwszy ujawnił skandal związany z premiami członków rządu PiS.

Brejza
fot. Marek Szawdyn/Polska Press/East News

Incydent, która jako pierwsza opisała "Gazeta Wyborcza", miał miejsce w nocy z piątku na sobotę ok godz 2. Jako, że budynek jest w remoncie, wokół niego znajduje się mnóstwo materiałów budowlanych. I pod nie właśnie ktoś podłożył ogień, który w szczytowym momencie sięgał niemal do okien pokoju, w którym śpią dzieci polityka.

Poseł PO komentuje podpalenie

– Była realna groźba eksplozji. Ogień rozprzestrzeniał się po ścianie, gdzie biegną rury z gazem. Gdyby instalacja puściła, nie uratowałbym dzieci, a kamienica mogłaby się zawalić – mówił Brejza w rozmowie z "GW".

Czy akt podpalenia mógł mieć podłoże polityczne, związane z samym Brejzą. On sam jest ostrożny w ocenach, jakkolwiek między wierszami nie wyklucza żadnej hipotezy. – Chciałbym wierzyć, że to był przypadek, chuligański wybryk bez związku ze mną, ale prawda jest taka, że ludzie wiedzą, gdzie mieszkam, muszę więc brać pod uwagę celowe działanie - powiedział dziennikarzom.

Kim jest Krzysztof Brejza?

Krzysztof Brejza, z wykształcenia prawnik, od 2007 roku poseł PO, to jeden z najaktywniejszych parlamentarzystów opozycji. I jeden z najbardziej niewygodnych dla partii rządzącej. To on bowiem jaki pierwszy ujawnił skandal związany z wypłacaniem drugich pensji, a więc regularnych premii członkom rządu.

Zobacz także

Jest również członkiem sejmowej komisji śledczej ds. afery Amber Gold. W końcu, to on ujawnił działalność powiązanej z Jarosławem Kaczyńskim spółki Srebrna, która w dość zagadkowych okolicznościach przejęła ogromny majątek w centrum stolicy.

Za swoją działalność, Brejza jest bezpardonowo atakowany w mediach publicznych, głównie w TVP. Celem ataków związanej z PiS telewizji jest także jego ojciec Ryszard Brejza, piastujący od 16 lat urząd prezydent Inowrocławia.

AKTUALIZACJA:

Poseł PO Krzysztof Brejza zawiadomił w niedzielę policję o usiłowaniu zabójstwa jego rodziny - powiedziała PAP rzecznik prasowa inowrocławskiej policji asp. sztab. Izabella Drobniecka. 

RadioZET.pl/wyborcza.pl/MP