Zamknij

Podpalenie kamienicy posła Brejzy. Zatrzymano podejrzanego!

Redakcja
29.05.2018 08:03

Policja zatrzymała mężczyznę, który miał wywołać pożar przy kamienicy w Inowrocławiu, w której mieszka poseł PO Krzysztof Brejza. - Przedstawiono mu zarzut nieumyślnego spowodowania pożaru - powiedziała PAP rzecznik prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy podinsp. Monika Chlebicz.

Brejza
fot. PAP

- Mężczyznę zatrzymali wczoraj późnym popołudniem policjanci z Bydgoszczy i Inowrocławia. To 50-latek. Do późnego wieczora był rozpytywany, a dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury-  - wskazała Chlebicz.

Mieszkaniec kamienicy?

Z nieoficjalnych informacji, które udało się zdobyć PAP, jest to mieszkaniec kamienicy, w której mieszka poseł Brejza, a przy której doszło do pożaru m.in. toi-toia. Podejrzanym jest Sławomir M. Został zatrzymany poza miejscem zamieszkania, gdyż "ulotnił" się z niego po wywołaniu pożaru.

Zobacz także

PAP udało się także ustalić nieoficjalnie, że mężczyzna przyznał się do winy. - Wczoraj przedstawiono mężczyźnie zarzut dotyczący nieumyślnego spowodowania pożaru - dodała rzecznik bydgoskiej policji.

Brejza zawiadamia prokuraturę

Poseł Brejza zawiadomił w niedzielę policję o usiłowaniu zabójstwa jego rodziny. Zgłoszenie parlamentarzysty ma związek z pożarem przy jego kamienicy w nocy z piątku na sobotę.

W poniedziałek szef Prokuratury Rejonowej w Inowrocławiu Robert Szelągowski powiedział, że formalnej decyzji ws wszczęcia śledztwa w tej sprawie jeszcze nie ma, gdyż prokurator analizuje zgromadzony materiał dowodowy.

Zobacz także

- Na pewno będzie jednak wszczęte w tej sprawie postępowanie. Przesądza o tym dzisiejsza czynność procesowa w postaci oględzin, która przeprowadzona była z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa. Ten biegły już po dokonaniu tych czynności stwierdził, że mamy do czynienia z podpaleniem. Żeby wyjaśnić okoliczności, tło całego zdarzenia, a w konsekwencji zmierzać do ustalenia sprawców, konieczne jest wszczęcie tego postępowania, bo takie czynności można wykonywać tylko w postępowaniu przygotowawczym - podkreślił Szelągowski.

RadioZET.pl/PAP/MP