Zamknij

Inspekcja Weterynaryjna wywalczyła podwyżki. Wyższe zarobki od sierpnia

17.06.2019 17:49
Inspekcja Weterynaryjna wywalczyła podwyżki. Wyższe zarobki od sierpnia
fot. AROSLAW JAKUBCZAK / POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Pracownicy Inspekcji Weterynaryjnej dostaną podwyżkę od sierpnia tego roku – zapowiedział dziś minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Resort uwzględnił je również na kolejny rok.

Minister rolnictwa przyznał, że inspektorzy weterynarii zarabiają wciąż za małom, choć od czterech lat rokrocznie otrzymują podwyżki.

Podwyżki dla pracowników inspekcji weterynaryjnej mają być wypłacane od 1 sierpnia br., na ten cel przeznaczono 20 mln zł

Bogdan Konopka, Główny Lekarz Weterynarii

Od przyszłego roku na podwyżki ma trafić 48 mln zł. Resort uzyska je w wyniku przesunięć, które uzgodni z ministerstwem finansów.

W przyszłym roku planowane są 6-procentowe podwyżki dla administracji odpowiedzialnej za bezpieczeństwo żywności

Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa

Ardanowski zapewnił, że wystąpił w tej sprawie do ministra finansów. Szef resortu zapowiedział też zwiększenie etatów w inspekcji. Więcej inspektorów pojawi się w powiatach, gdzie zakłady mają uprawnienia do eksportu wieprzowiny do USA. O 24 etaty zostaną wzmocnione zakłady higieny weterynaryjnej w Krośnie, Siedlcach, Ostrołęce i Gdańsku, w których są prowadzone badania krwi i tkanek w kierunku ASF.

W przeliczeniu na jednego pracownika inspekcji weterynaryjnej podwyżka wyniesie 630 zł brutto.

Inspektorzy domagali się podwyżek płac od wielu miesięcy. W ostatnich dniach brali udział w protestach, m. in. we Wrocławiu.

RadioZET.pl/PAP