Zamknij

Kłopoty Instytutu L.Wałęsy. PZU potwierdza doniesienia Radia ZET

Redakcja
08.04.2017 09:46
Lech Wałęsa
fot. Przemek Swiderski/ East News

PZU potwierdza, że jest wśród firm, które zażądały od Fundacji Instytutu Lecha Wałęsy rozliczenia udzielonych dotacji. Jak już informowało Radio ZET, firmy państwowe żądają od Instytutu przekazania sprawozdań z wydatków albo zwrotu łącznie miliona 700 tysięcy złotych.

Zobacz także

Na pytania Radia ZET zespół PR PZU odpowiedział:

"W latach 2012-2015 Fundacja PZU przekazała Instytutowi środki na realizację projektów pt. „Projekt edukacyjny – Multimedialna Biblioteka Lecha Wałęsy” oraz „XIII Szczyt Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla”. Każdy realizator projektu zobowiązany jest do przedstawienia sprawozdania wraz z niezbędnymi dokumentami księgowymi, potwierdzającymi wydatkowanie środków w ramach przyznanego wsparcia. Fundacja PZU zwróciła się do Instytutu o nadesłanie stosownych dokumentów, jednak do tej pory nie zostały przekazane dokumenty potwierdzające realizację projektu."

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Władze fundacji zleciły poszerzony audyt, który ma być gotowy za miesiąc. Nieoficjalnie przyznają, że nie wszystkie projekty zostały wykonane zgodnie z umowami. O rozliczenie dotacji zwróciły się w sumie cztery firmy, w tym większość państwowych. Na razie trwa wymiana korespondencji.

We wrześniu ubiegłego roku prezesem instytutu przestał być Mieczysław Wachowski. Na koncie instytutu pozostało 107 złotych - ujawnił w mediach nowy prezes Jerzy Stępień.

To nie jedyne kłopoty Instytutu. Firma Energa domaga się w sądzie zwrotu 824 tysięcy złotych za niewykonaną umowę reklamową.  

RadioZET.pl/MaG/DG