Zamknij

Intensywny wyciek gazu, pół tysiąca ludzi ewakuowanych. "Uszkodzono rurociąg"

19.01.2022 15:53

W Sianowie na ul. Dębowej podczas prac remontowych został uszkodzony rurociąg gazowy, w wyniku czego nastąpił intensywny wyciek gazu – poinformował w środę rzecznik komendanta wojewódzkiego PSP w Szczecinie kpt. Tomasz Kubiak.

Wyciek gazu w Sianowie
fot. HUBERT BIERNDGARSKI/REPORTER, zdj. ilustracyjne

Intensywny wyciek gazu w Sianowie pod Koszalinem. Informację podała w środę po południu PSP ze Szczecina.

Do zdarzenia doszło przed godz. 14 na ulicy Dębowej. – Podczas prac remontowych uszkodzono rurociąg gazowy, w wyniku czego nastąpił intensywny wyciek gazu – poinformował kpt. Kubiak. Dodał, że w pobliżu wycieku znajduje się stacja paliw.

Wyciek gazu w Sianowie. "Uszkodzono rurociąg"

Kpt. Kubiak podał, że trwa ewakuacja okolicznych mieszkańców. W sąsiedztwie znajduje się osiedle mieszkaniowe. Na miejsce przybyło pogotowie gazowe oraz osiem zastępów straży pożarnej, której działania polegają, jak zaznaczył kpt. Kubiak, na ustawieniu kurtyn wodnych i zabezpieczeniu terenu.

Rzecznik strażaków ze Szczecina dodał, że ewakuację przeprowadzono w promieniu 150 metrów od miejsca wycieku. Ewakuowanych zostało ok. 500 osób z pobliskich mieszkań, domów, sklepów oraz z pobliskiej stacji paliw. Droga krajowa nr 6 była zablokowana.

RadioZET.pl/PAP - Inga Domurat