Zbierali pieniądze dla właścicieli zdemolowanego lokalu. Właściciele nie chcieli

Redakcja
16.02.2017 14:22
Zdemolowany lokal Chmury
fot. Screeny z Twitter.com

W serwisie Pomagam.pl założono zbiórkę dla właścicieli lokalu Chmury, który został zaatakowany podczas spotkania holenderskich kibiców. Organizatorzy chcieli zebrać 5000 zł, które przynajmniej częściowo pomogą w trudnej sytuacji, ostatecznie właściciele podziękowali za pomoc.

Klub "Chmury" znajdujący się na warszawskiej Pradze został doszczętnie zniszczony. Do lokalu wtargnęło około 50 osób. Przebywali w nim wtedy kibice Ajaxu Amsterdam. Holenderski klub rozegra mecz w czwartek wieczorem ze stołeczną Legią. W klubie powybijano szyby, zniszczono meble, a do środka wrzucono race.

- Wczoraj wieczorem nieznani sprawcy urządzili sobie burdę w lokalu "Chmury" dewastując praktycznie cały lokal z wyposażeniem i atakując kibiców Ajaxu Amsterdam, którzy się tam znaleźli. Podczas "bitwy" na szczęście nikt nie został ranny, tym nie mniej właściciel poniósł ogromne straty materialne - czytamy na stronie zbiórki.

Celem akcji było symboliczne wsparcie dla warszawskiego lokalu, które zapisało się na mapie Warszawy jako jedno z najlepszych miejsc kultury niezależnej. Organizatorzy prosili o 5000 zł. Ostatecznie jednak sami właściciele podziękowali za pomoc i poprosili, aby nie organizować akcji crowdfundingowych.

- Hej, jeszcze raz dziękujemy za wszelką pomoc, ale prosimy o nie uruchamianie żadnych akcji crowdfundingowych w naszym imieniu. Na miejscu jest policja i rzeczoznawca (klub jest ubezpieczony). Będziemy Was informować jak rozwija się sytuacja - napisali na Facebooku.

RadioZET.pl/Pomagam.pl/MaAl