Zamknij

Iran wstrzymał wydawanie wiz dla Polaków, Chodzi o konferencję w Warszawie [News Radia ZET]

Redakcja
16.01.2019 16:49
Iran
fot. Shutterstock

Iran wstrzymał wydawanie wiz dla Polaków - dowiedziało się Radio ZET. To reakcja Teheranu na międzynarodowy szczyt na temat sytuacji na Bliskim Wschodzie, który ma się odbyć w lutym w Warszawie. Polska współorganizuje go ze Stanami Zjednoczonymi. 

Od dziś (tj. od środy) Ambasada Iranu w Polsce nie wydaje wiz turystycznych. Podobna sytuacja może dotyczyć wiz lotniskowych wydawanych na miejscu. Na razie nie ma oficjalnego stanowiska ani polskiego, ani irańskiego MSZ w tej sprawie.

O sprawie poinformował na swoim profilu na Twitterze reporter Radia ZET Maciej Sztykiel:

Decyzja ta ma związek z informacjami, które wypłynęły kilka dni wcześniej. Amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo przekazał, że USA zorganizują w lutym w Warszawie międzynarodową konferencję poświęconą tematyce pokoju i stabilności na Bliskim Wschodzie. 

Zobacz także

– Zbierzemy razem kilkadziesiąt państw z całego świata. Będą się one koncentrować na stabilności, pokoju, wolności i bezpieczeństwie w regionie Bliskiego Wschodu, a ważnym elementem ma być zapewnienie, że Iran nie jest destabilizującym czynnikiem – powiedział Pompeo w rozmowie ze stacją Fox News.

RadioZET.pl/MAS/PAP/MP