Polak z 3-letnim zakazem od Ryanaira. Policja: w takim stanie nie powinien był wejść na pokład

Redakcja
15.02.2018 12:50
Ryanair
fot. Wikimedia.Commons

Czesław F. jeszcze długo będzie żałował, że pewnego dnia wszedł pijany na pokład samolotu. Konsekwencją tego czynu jest bowiem 3-letni zakaz podróżowania samolotami linii Ryanair.

Historia, którą przytacza brytyjski dziennik „The Times”, wydarzyła się 12 stycznia bieżącego roku na lotnisku Shannon w Irlandii. Mieszkający w tym kraju od 10 lat Czesław F. będąc pod wpływem alkoholu, przewrócił się na 3-letnie dziecko, któremu na szczęście nic się nie stało.

Zobacz także

Wywołało to larum wśród pasażerów, konieczna była interwencja załogi, która uspokoiła pijanego Polaka i zmusiła go do zajęcia swojego miejsca. Ten jednak wcześniej się awanturował, nie rozumiejąc tego, co zrobił.

Podczas rozprawy przed jednym z irlandzkich sądów ustalono, że 62-latek musiał być nietrzeźwy już w momencie, gdy wsiadał na pokład maszyny na lotnisku w Modlinie. Prawdopodobnie tam spożywał alkohol. Jak zeznał jeden z inspektorów policji, mężczyzna był tak pijany, że nie rozumiał, co się dzieje i że w takim stanie ogóle nie powinien był wejść do samolotu.

Zobacz także

Czesław F. wyraził skruchę i przeprosił wszystkich za swoje zachowanie. Sąd potraktował go łagodnie, ale i tak musi on zapłacić 500 funtów, otrzymał też 3-letni zakaz podróżowania samolotami Ryanaira. Ta druga kara jest tym bardziej dotkliwa, że F. ma rodzinę w Polsce.

RadioZET.pl/The Times/MP