Pożar hotelu w Istebnej opanowany. Trwa dogaszanie, nikt nie ucierpiał

27.06.2019 07:56
Pożar hotelu w Istebnej opanowany. Trwa dogaszanie, nikt nie ucierpiał
fot. RadioZET

Strażacy opanowali po północy w czwartek pożar hotelu Złoty Groń w Istebnej w Beskidach. Ogień wybuchł w środę późnym wieczorem, obejmując dwie kondygnacje i część dachu. Nikt nie został poszkodowany, goście i osoby z obsługi hotelu w porę wyszły na zewnątrz.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

– Sytuacja jest opanowana, teraz będzie jeszcze trwało dogaszanie pożaru. Nie ma osób poszkodowanych. Z budynku zostały ewakuowane 32 osoby – powiedział dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach.

Zobacz także

Pożar gasiło kilkanaście zastępów

Ogień objął powierzchnię 400 metrów kwadratowych na drugiej i trzeciej kondygnacji budynku — na której mieści się poddasze użytkowe — oraz część dachu. Budynek jest w dużej części zbudowany z drewna.

Jak powiedział dyżurny stanowiska kierowania Komendy Powiatowej PSP w Cieszynie, przedstawiciele hotelu zapewniali po przyjeździe strażaków, że wszyscy goście oraz obsługa opuścili budynek. Strażacy potwierdzili tę informację, przeszukując hotel. Strażak sprecyzował, że wśród ewakuowanych jest 29 gości oraz trzy osoby z personelu.

Zobacz także

Do akcji skierowano 17 zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz strażaków-ochotników.

Zobacz także

Przyczyna powstania pożaru nie jest na razie znana.

 

RadioZET.pl/PAP