Zamknij

Wznowiono poszukiwania Iwony Wieczorek. Akcja policji na ogródkach działkowych

05.03.2020 11:11
Iwona Wieczorek
fot. Radio ZET/Maciej Bąk

Policja na zlecenie prokuratury wznowiła czynności ws. zaginięcia Iwony Wieczorek. Kilkudziesięciu funkcjonariuszy i specjalistyczny sprzęt bierze udział w przeszukiwaniu ogródków działkowych w Sopocie. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Iwona Wieczorek zaginęła 10 lat temu. Nad ranem 17 lipca 2010 roku odłączyła się od grupy znajomych, z którymi przebywała w Sopocie i – jak zarejestrowały kamery monitoringu miejskiego – szła samotnie deptakiem biegnącym przez nadmorski park i las w kierunku Gdańska, gdzie mieszkała. Do domu jednak nie dotarła. Jej los pozostaje nieznany. 

Iwona Wieczorek zaginęła. Policjanci przeszukują ogródki działkowe w Sopocie 

Kilkudziesięciu policjantów z komendy wojewódzkiej w Gdańsku przeszukuje w czwartek ogródki działkowe w Sopocie. W policyjnej akcji biorą udział psy tropiące. Funkcjonariusze będą mieli też do dyspozycji drony i georadar.

Zobacz także

Rzecznik prasowa Prokuratury Krajowej w Warszawie prokurator Ewa Bialik powiedziała, że "sprawę analizował wydział zamiejscowy małopolskiego wydziału Prokuratury Krajowej w Krakowie".

Po to, żeby dokonać weryfikacji materiału dowodowego prokuratura wykonuje pewne czynności procesowe, te czynności zostały rozpoczęte i trwają

 - dodała prokurator. Sprawa zaginięcia Iwony Wieczorek jest prowadzona w tzw. Archiwum X, działającym w Małopolskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie. Trafiła tam z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

W sprawach kierowanych do Archiwum X wykorzystywanie są nowe technologie oraz wiedza najbardziej doświadczonych polskich i zagranicznych biegłych oraz różnych instytucji badawczych, niestandardowy sposobu badania dowodów i nieszablonowy sposób podejścia do ich oceny

- poinformowała prokurator Bialik.

RadioZET.pl/PAP