Zamknij

Będzie przełom? Śledczy wracają do sprawy Iwony Wieczorek

Redakcja
06.09.2018 22:28
Iwona Wieczorek. Sprawę przejęła Prokuratura Krajowa
fot. Iwona Wieczorek/Facebook

Prokuratura Krajowa analizuje akta i przegląda dowody w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek. Do końca października śledczy mają dać odpowiedź na pytanie, czy nie pominięto żadnych dowodów i poszlak. Od ośmiu lat nie ma żadnej nowej informacji na temat młodej gdańszczanki.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Akta w sprawie Iwony Wieczorek zostały niedawno przesłane z gdańskiej Prokuratury Okręgowej do Prokuratury Krajowej w Warszawie.

– Każda sprawa, która zostaje umorzona z niewykrycia, zostaje zawsze w kręgu zainteresowania organów ścigania, w tym prokuratury. Stąd sprawa ta znalazła się w departamencie postępowania przygotowawczego Prokuratury Krajowej, która na podstawie regulaminu urzędowania powszechnych jednostek prokuratury tę sprawę kontroluje, sprawdza, ale tylko pod kątem kompletności materiału dowodowego w tej sprawie – przekazała Ewa Bialik z Prokuratury Krajowej.

Zobacz także

Analiza dotyczy m.in. dowodów i akt – tego, czy można z nich jeszcze coś wywnioskować, oraz tego, „czy całość dowodów, które można w tej sprawie skompletować, zostało skompletowane”. Bialik dodała, że Prokuratura Krajowa planuje zakończenie tej analizy do października 2018 roku.

17 lipca 2010 roku nad ranem Iwona Wieczorek odłączyła się od grupy znajomych, z którymi przebywała w Sopocie i – jak zarejestrowały kamery monitoringu miejskiego – szła samotnie deptakiem biegnącym przez nadmorski park i las w kierunku Gdańska, gdzie mieszkała. Do domu jednak nie dotarła. Jej los pozostaje nieznany.

Zobacz także

W trakcie umorzonego w 2012 roku śledztwa dotyczącego zaginięcia 19-latki przesłuchano około 300 świadków.

Już w czasie śledztwa co najmniej dwukrotnie przeszukano plaże i wydmy oraz pas nadmorski w okolicach, w których ostatnio była widziana Iwona. Sprawdzono m.in. stawy i studzienki kanalizacyjne.

Przeszukano miejsca wskazane przez jasnowidzów, którzy skontaktowali się z policją lub rodziną zaginionej.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD