Zamknij

Nie żyje Izabela Skrybant-Dziewiątkowska. Wokalistka Tercetu Egzotycznego miała 80 lat

01.05.2019 11:59
Skrybant-Dziewiątkowska
fot. Jacek Dominski/Reporter

W wieku 80 lat po długiej i ciężkiej chorobie zmarła Izabela Skrybant-Dziewiątkowska. Piosenkarka i wieloletnia wokalistka zespołu Tercet Egzotyczny zmagała się z rakiem trzustki. 

O śmierci artystki poinformował oficjalny profil zespołu na Facebooku. "Szanowni Państwo, Z ogromnym bólem zawiadamiamy, że rano 01 05 2019, po walce z ciężką chorobą zmarła Izabela Skrybant-Dziewiatkowska - ikona polskiej sceny muzycznej, liderka Tercetu Egzotycznego" - napisano:

- Od początku mówiłam sobie, że raka nie ma i nie będzie. Nie zamierzałam się poddać. Schudłam 14 kilo. Ale już idzie ku dobremu. Jak patrzyłam na jedzenie to mi się niedobrze robiło. Teraz już potrafię się zmusić, jem banany, bo to potas, a i koledzy z zespołu podwożą mi zupy, ugotowane przez ich żony, abym tylko jadła - tak mówiła o swojej chorobie w styczniu w rozmowie z "Faktem".

Izabela Skrybant-Dziewiątkowska od początku, czyli od 1963 roku związana była z Tercetem Egzotycznym, najbardziej znanym polskim zespołem wykonującym muzykę latynoamerykańską, popularnym nie tylko w Polsce, ale i poza granicami (wielokrotnie koncertowali m.in. w Stanach Zjednoczonych). Była również żoną założyciela TE, zmarłego w 2002 roku Zbigniewa Dziewiątkowskiego, z którym miała dwie córki. 

RadioZET.pl/Facebook/Fakt24.pl