Zamknij

Koszmar w Izdebkach. Śledztwo w sprawie rodzinnego dramatu przeniesione

Redakcja
03.01.2019 11:28
izdebki dzieci jadły z psiej miski
fot. PIOTR JEDZURA/REPORTER

Śledztwo w głośnej sprawie 12-osobowej rodziny z miejscowości Izdebki na Podkarpaciu zostało przeniesione. Sprawą molestowania nieletniej córki przez Krzysztofa S. zajmie się Prokuratura Okręgowa w Lublinie.

Historią dziesięciorga rodzeństwa z miejscowości Izdebki żyła cała Polska. Po kilku tygodniach od jej nagłośnienia, ze względu na złożoność śledztwa, sprawa została przeniesiona z Prokuratury Rejonowej w Brzozowie do Prokuratury Okręgowej w Lublinie – poinformował portal Nowiny24.pl.

- Sprawa dotyczy miejscowego urzędu, miejscowych funkcjonariuszy publicznych, urzędników gminnego ośrodka pomocy społecznej, tutejszych kuratorów sądowych, dlatego też zasadne było przeniesienie śledztwa do innej prokuratury, by uniknąć jakichkolwiek podejrzeń o stronniczość – powiedział w rozmowie z portalem Marcin Bobola, szef brzozowskiej prokuratury. Jak tłumaczył, to bardzo obszerne śledztwo, dlatego powierzono je jednostce, która dysponuje większymi możliwościami niż prokuratura rejonowa.

Dramat rodzeństwa z Izdebek

Przypomnijmy, rodzinny dramat wyszedł na jaw w połowie listopada ubiegłego roku po ucieczce z domu najstarszego z rodzeństwa, 12-letniego Daniela. Gdy znaleziono chłopca, mundurowych zaniepokoiła sytuacja w jego domu rodzinnym.

W czasie przeszukania znaleziono m.in. zakrwawioną bieliznę dziewczynki i inne poszlaki sugerujące, że 37-letni Krzysztof S. mógł dopuścić się aktów seksualnych wobec córki. Mężczyzna został zatrzymany. Postawiono mu zarzuty doprowadzenia do innych czynności seksualnych, a także narażenia 12-letniego syna na bezpośrednie narażenie utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Zobacz także

Ale to nie koniec, bo na jaw wyszły kolejne szokujące informacje. Według świadków cytowanych m.in. w reportażu Uwaga! w TVN, rodzeństwo było zaniedbane, zastraszane, miało problemy z komunikacją, dzieci miały żywić się tym, co znalazły w psiej misce. Niejednokrotnie uciekały z domu. Po nagłośnieniu sprawy dzieci zostały odebrane rodzicom i skierowane do domu dziecka w Sanoku.

RadioZET.pl/Nowiny24/TVN/MK