Zamknij

Scheuring-Wielgus: Kaczyński i jego partia wykluczają tych, którzy są w mniejszości

Mikołaj Pietraszewski
10.03.2019 09:54
Scheuring
fot. Piotr Molecki/East News

Jarosław Kaczyński i jego partia zaprzeczają wartościom europejskim, bo wykluczają tych, którzy są w mniejszości - tak słowa prezesa PiS ws. LGBT+ skomentowała Joanna-Scheuring-Wielgus.

Scheuring-Wielgus, posłanka partii Teraz!, była gościem niedzielnym gościem Radia ZET. Podczas rozmowy z Łukaszem Konarskim przypomniała, że jedną z głównych wartości europejskich jest godność człowieka. 

- Należy szanować każdego bez względu na płeć, tożsamość płciową, wiek, niepełnosprawność. Nie ma znaczenia, kim jesteśmy, bo godność człowieka to coś, z czym się rodzimy. Oni zaprzeczają temu i kłamią - mówiła o PiS Scheuring-Wielgus. 

Zobacz także

Zdaniem posłanki jeżeli Prawo i Sprawiedliwość chce wprowadzić posłów do Parlamentu Europejskiego, powinno przestrzegać wartości, na których została zbudowana Unia Europejska. 

Obejrzyj i przeczytaj rozmowę z Joanną Scheuring-Wielgus na RadioZET.pl!

- Te wartości to godność człowieka, wolność, demokracja, równość, praworządność i prawa człowieka; to wszystko jest zapisane w Traktacie Lizbońskim, który podpisał w 2008 r. Lech Kaczyński - podkreśla Joanna Scheuring-Wielgus. - Nich PiS zastanowi się, po co wysyła posłów swoich do Parlamentu Europejskiego -  mówi w Radiu ZET Joanna Schering-Wielgus.RadioZET.pl/MP