Jacek Czyż jest ciężko chory. Syn aktora apeluje o pomoc

Redakcja
06.03.2019 21:29
Jacek Czyż jest ciężko chory. Syn aktora apeluje o pomoc
fot. TRICOLORS/East News

Jacek Czyż jest poważnie chory. Aktor filmowy i teatralny znany jest przede wszystkim z podkładania głosu w bajkach i filmach. Widzowie kojarzą go m.in. jako Tygryska w serii filmów o Kubusiu Puchatku, Rafikiego z serii Król Lew czy Argusa Filcha z "Harry’ego Pottera". Teraz 66-letni aktor potrzebuje pomocy. Apeluje o nią jego syn.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jacek Czyż w połowie 2017 roku trafił do szpitala z udarem mózgu. Wkrótce u aktora zdiagnozowano też rozległego raka prostaty z przerzutami na kości.

„Zajęty jest kręgosłup, kończyny oraz kości czaszki. W wyniku udaru Jacek cierpi na niedowidzenie połowiczne” – tłumaczy syn aktora w oświadczeniu zamieszczonym na stronie pomagam.pl. Jak dodaje, stan zdrowia jego ojca uniemożliwia mu dalszą pracę.

Syn Jacka Czyża apeluje o pomoc. Chce zebrać 20 tysięcy złotych na leki dla ciężko chorego ojca, któremu nie przysługuje renta, a emerytura nie wystarcza na leczenie.

"Panie Jacku, życzę dużo siły i mam nadzieję, że stan zdrowia choć trochę się poprawi. Dziękuję też za wszystkie role, które pamiętam z mojego dzieciństwa" - piszą internauci, którzy licznie wspierają aktora. Pomóc może każdy. Zbiórka prowadzona jest pod tym linkiem.

ZOBACZ TEŻ:

RadioZET.pl/MK