Zamknij
Jacek Jaworek
  • jacek jaworek 5
  • jaworek_all
  • jacek jaworek 6
  • 8 Zobacz
fot. Śląska Policje

Jacek Jaworek jest poszukiwany już niemal rok. Policja opublikowała portrety progresywne, które pokazują, jak mógł zmienić się podejrzany o dokonanie zbrodni w Borowcach.

Jacek Jaworek jest podejrzany o potrójne zabójstwo we wsi Borowce niedaleko Częstochowy. W lipcu 2021 roku w jednym z domów od strzałów z broni palnej zginęło tam małżeństwo 44-latków i ich 17-letni syn. Przeżył tylko drugi syn małżeństwa. 13-latek schował się w domu, a potem uciekł i schronił u krewnych. 

Policja już niemal rok prowadzi śledztwo ws. zbrodni w Borowcach. Jacek Jaworek przepadł bez śladu. Prowadzone na szeroką skalę poszukiwania nie przyniosły skutku. Przesłuchano blisko 100 świadków m.in. członków bliższej i dalszej rodziny, znajomych Jaworka i mieszkańców wsi Borowce.

Jacek Jaworek poszukiwany już rok. Opublikowano progresywne portrety

- Wystąpiliśmy do prokuratora regionalnego w Katowicach o przedłużenie okresu trwania śledztwa na kolejne sześć miesięcy. Przyczyną takiego wniosku prokuratora jest konieczność kontynuowania czynności procesowych - powiedział cytowany przez TVN24 rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Tomasz Ozimek.

Od zaginięcia Jaworka upłynął rok. Śledczy postanowili skorzystać z kolejnej metody, która może pomóc w odnalezieniu podejrzanego. Śląska Policja opublikowała portrety progresywne, które pokazują, jak może obecnie wyglądać Jaworek. Zostały one przygotowane przez biegłych z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Katowicach.  

Wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu poszukiwanego, proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym KWP w Katowicach tel. 798031306, Komendą Miejską Policji w Częstochowie tel. 47 858 1255, albo z najbliższą jednostką Policji tel. alarmowy 112.

RadioZET.pl

C