Zamknij

Poszukiwania Jacka Jaworka. Policjanci walczą o przełom w sprawie

28.07.2021 15:12

Mieszkańcy Borowców żyją w strachu, dopóki Jacek Jaworek nie zostanie odnaleziony. Policjanci ze Śląska koncentrują się w tym tygodniu już na zgłoszeniach świadków i ich weryfikacji. – Reagujemy na każdy sygnał – powiedziała nam w środę podkom. Magdalena Wiśniewska ze Śląskiej Policji.

Jacek Jaworek odnaleziony? Policja pracuje nad przełomem
fot. KASIA ZAREMBA/AGENCJA SE/East News, screen Śląska Policja

Jacek Jaworek zatrzymany? Mija trzeci tydzień poszukiwań 52-latka podejrzanego o zabójstwo trzyosobowej rodziny. Mężczyzna pozostaje nieuchwytny, mimo zaawansowanych działań policji w połowie lipca, wysłania listu gończego i czerwonej noty Interpolu.

Od poniedziałku policja zmieniła taktykę poszukiwań – już nie koncentruje się na intensywnym przeczesywaniu terenu, a reagowaniu na zgłoszenia mieszkańców.  

Jacek Jaworek nie żyje? Policja nie wyklucza

Policjantka przekazała, że najnowsze ustalenia są takie, jak w najnowszym komunikacie służb na stronie Śląskiej KWP. – Jeśli wydarzy się przełom w poszukiwaniach, to będziemy na bieżąco informowali – powiedziała nam w środę podkom. Magdalena Wiśniewska.

52-latek do dziś nie został odnaleziony, choć w poszukiwania zaangażowały się dziesiątki policjantów, strażników granicznych, ściągnięto pod Częstochowę nawet psy tropiące z Niemiec. Mundurowi wyznaczyli za wskazanie jego miejsca pobytu lub znalezienia jego ciała 20 tys. zł.

Hipoteza o samobójstwie Jacka Jaworka w odludnym miejscu jest jedną z rozpatrywanych przez policję. – Musimy brać tę hipotezę pod uwagę. Miał broń, popełnił to, co popełnił. Z naszego doświadczenia wiemy, że różnie takie osoby myślą w takich sytuacjach – wyjaśnił nam w poniedziałek Adam Jachimczak z biura prasowego Śląskiej Policji.

loader

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku 

RadioZET.pl/Śląska Policja