Zamknij

Jacek Jaworek wciąż poszukiwany. Wiadomo już, kiedy odbędzie się pogrzeb ofiar

19.07.2021 12:13
Znicze pod domem zamordowanej rodziny w Borowcach
fot. KASIA ZAREMBA/AGENCJA SE/East News

Pogrzeb zamordowanej rodziny w Borowcach odbędzie się we wtorek 20 lipca. Weźmie w nim udział 13-letni Gianni, syn zamordowanego małżeństwa, który jako jedyny się uratował. Wciąż trwają poszukiwania Jacka Jaworka, który jest podejrzany o potrójne morderstwo.

J acek Jaworek podejrzany o zastrzelenie brata i jego rodziny w miejscowości Borowce jest poszukiwany już dziewiątą dobę. Komenda Wojewódzka Policji wyznaczyła 20 tysięcy złotych nagrody za informacje, które pozwolą zatrzymać podejrzanego lub odnaleźć jego zwłoki. Wcześniej za mężczyzną wystawiono list gończy.

Jacek Jaworek wciąż nieuchwytny. Wiadomo, kiedy odbędzie się pogrzeb zamordowanej rodziny

Pogrzeb zamordowanej rodziny – Janusza, Justyny i ich 17-letniego syna – odbędzie się 20 lipca o godzinie 13 w Kościele Parafialnym w Dąbrowie Zielonej. Weźmie w nim udział 13-letni Gianni - syn zamordowanego małżeństwa, który jako jedyny z całej rodziny się uratował, a także bliscy i sąsiedzi. Po mszy kondukt żałobny przejdzie na parafialny cmentarz, na którym zostaną pochowane trumny.

16 lipca prokuratura przedstawiła wstępne wyniki sekcji zwłok ofiar. – Wszystkie trzy osoby zginęły w wyniku ran postrzałowych oddanych we wrażliwe życiowo rejony ciała. Było to łącznie 10 strzałów z broni kalibru 7,65 – powiedział w piątek prokurator Krzysztof Budzik z zespołu prasowego Prokuratury Okręgowej w Częstochowie. Śledczym dotąd nie udało się znaleźć broni, z której zginęła rodzina.

Do zbrodni doszło 10 lipca. Śledczy podejrzewają, że Jacek Jaworek zastrzelił brata, jego żonę i ich 17-letniego syna. Przeżył jedynie młodszy syn małżeństwa 13-letni Gianni, który słysząc strzały, ukrył się w domu, a potem uciekł i schronił się u krewnych.

Dziewiąta doba poszukiwań Jacka Jaworka

Wiadomo, że Jacek Jaworek w ostatnim czasie mieszkał u brata po tym, jak opuścił zakład karny, gdzie odbywał dwumiesięczną karę zastępczą w związku z niepłaceniem alimentów. Mężczyzna nie miał zezwolenia na posiadanie broni.

Policja zaznacza, że w przypadku napotkania tego mężczyzny należy zachować daleko idącą ostrożność - nie podejmować samodzielnie żadnych działań oraz powiadomić policję. Informacje o poszukiwanym mają policjanci z całego kraju oraz Straż Graniczna. Policyjne czynności nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Częstochowie, która przejęła sprawę od śledczych z Myszkowa.

Osoby, które znają aktualne miejsce pobytu Jacka Jaworka, mogące pomóc w ustaleniu jego miejsca pobytu, lub które mogą mieć istotne dla śledztwa informacje, proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Częstochowie pod nr telefonu 47 858 12 55 lub nr alarmowym 112.

RadioZET.pl/PAP/"Gazeta Wrocławska"/Super Express/oprac. AK