Kurski odejdzie z TVP? Znamy nazwiska potencjalnych następców

Redakcja
16.01.2019 19:48
Kurski
fot. Zbyszek Kaczmarek/Reporter

Jarosław Sellin, Joanna Lichocka i Paweł Lewandowski - to potencjalni kandydaci do zastąpienia Jacka Kurskiego na stanowisku prezesa TVP. Ale może być tak, że Kurski wcale nie zostanie odwołanie, a otrzyma jedynie polecenie złagodzenia przekazu, jaki w ostatnich latach płynie z telewizji publicznej. 

Według nieoficjalnych informacji, już wkrótce Jacek Kurski może przestać pełnić funkcję prezesa TVP. Do takiej decyzji mają namawiać prezesa Kaczyńskiego politycy PiS – podaje „Rzeczpospolita”. Dyskusja wokół przyszłości Kurskiego to pokłosie m.in. poniedziałkowych materiałów w „Wiadomościach”, które zbulwersowały wielu widzów.

Co z Jackiem Kurskim?

I choć niczego oficjalnie nie ogłoszono, to jak dowiedział się portal wirtualnemedia.pl, na Nowogrodzkiej rozważane są różne warianty personalne dot. tego, kto ew. mógłby zastąpić Kurskiego na stanowisku szefa TVP.

Zobacz także

Wśród potencjalnych następców wymienia się posłankę PiS Joannę Lichocką oraz dwóch wiceministrów kultury i dziedzictwa narodowego - Jarosława Sellina i Pawła Lewandowskiego. Jak jednak przyznają informatorzy "WM", takie rozwiązanie mogłoby wśród twardego elektoratu zostać odebrane jako kapitulacja.

Dlatego PiS bierze pod uwagę także możliwość pozostawienie Kurskiego w fotelu prezesa, przy jednoczesnym złagodzeniu ostrej i polaryzującej retoryki, jaką telewizja publiczna uprawia od trzech lat. 

Skandaliczne materiały TVP ws. WOŚP i śmierci Adamowicza

W poniedziałkowych ''Wiadomościach'' TVP1 prowadzonych przez Krzysztofa Ziemca oraz Danutę Holecką powstała seria materiałów na temat tragicznych wydarzeń z Gdańska.

Zobacz także

W pierwszym z nich zarzucono Jurkowi Owsiakowi, że w momencie pojawienia się informacji o ataku na prezydenta Adamowicza, nie przerwał licytacji w głównym studiu WOŚP w Warszawie. Z kolejnych relacji widzowie dowiedzieli się, że ''to policja miała rację, mówiąc, że organizowany przez Owsiaka festiwal Pol'and'Rock to impreza podwyższonego ryzyka''. 

W innym materiale, gdy mówiono o mowie nienawiści w polskiej przestrzeni publicznej, powołano się wyłącznie na wypowiedzi polityków dzisiejszej opozycji.

Petycja PSL ws. odwołania Kurskiego

Przypomnijmy, że w internecie krąży list autorstwa PSL, którym ludowcy domagają się odwołania Jacka Kurskiego ze funkcji prezesa TVP i zmian w telewizji publicznej. Pod petycją podpisało się już kilkanaście tysięcy osób i zrobić to może każdy. 

Zobacz także

Szef partii Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział podczas konferencji prasowej w Sejmie, że telewizja publiczna "nie realizuje w tym momencie żadnej misji publicznej i nie łączy Polaków, tylko dzieli"

RadioZET.pl/Wirtualne Media/Rzeczpospolita/BM/MP