Jacek Kurski przepędzony ze stadionu Legii. Jest nagranie [WIDEO]

Redakcja
05.06.2017 13:42
Jacek Kurski
fot. Damian Kramski / Agencja Gazeta

Do sieci trafiło nagranie z momentu, w którym Jacek Kurski został zwyzywany na stadionie Legii Warszawa. Prezes TVP w pośpiechu opuszczał trybuny.

Kurski znany jest z sympatyzowania z Lechią Gdańsk. W niedzielę pojawił się na Łazienkowskiej, by na żywo śledzić bój swojej ukochanej drużyny o mistrzostwo Polski z Legią Warszawa. Prezes TVP paradował z szalikiem i oscentacyjnie wymachiwał flagą "biało-zielonych", a to nie spodobało się miejscowej publiczności.

Zobacz także

Według relacji naocznych świadków, Kurski został opluty, a jego świta obrzucona plastikowymi kubkami z piwem. Z nagrania, które pojawiło się w sieci jasno wynika, że prezes TVP został wręcz przepędzony ze stadionu przez wyzwiska kibiców "Wojskowych".

Kurski się tłumaczy

- Jestem człowiekiem kochającym piłkę i lechistą z krwi i kości. Trenowałem w tym klubie jako trampkarz, potem przez wiele lat działałem w organizacjach kibicowskich. Poczułem zew kibica - tłumaczy w rozmowie z Wirtualnymi Mediami Kurski. Zdemontował jednocześnie, że został obrzucony przedmiotami i pluty. - Było tylko kilka wrogich okrzyków - zapewnił.

- W takim miejscu chyba mogę zamanifestować przywiązanie do swojego klubu? Kiedy kibice Legii zaczęli krzyczeć, szybko schowałem flagę Lechii - mówi prezes TVP.

Legia Warszawa zremisowała z Lechią Gdańsk 0:0 i zdobyła 12. w historii klubu mistrzostwo Polski. Lechia zajęła 4. miejsce i nie zagra w europejskich pucharach.

RadioZET.pl/Twitter/wirtualnemedia/KS