Zamknij

Zapytali Kurskiego, czy lubi paski w TVP Info. Jest odpowiedź!

Redakcja
23.06.2018 17:30
Jacek Kurski
fot. PAP

Jacek Kurski w rozmowie z ''Super Expressem'' skomentował rozbieżności w wynikach oglądalności MŚ 2018 w Telewizji Polskiej. Prezes TVP odniósł się także do pasków TVP Info, które za czasów jego rządów na Woronicza stały się hitem internetu. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Dziennikarz ''Super Expressu'' zapytał Jacka Kurskiego, czy ''lubi paski w TVP Info''. Równocześnie dodał, że wiele osób ocenia je bardzo krytycznie. Odpowiedź prezesa TVP była wielce dyplomatyczna. 

Paski w TVP Info 

''W przytłaczającej większości są one czysto informacyjne i nie budzą najmniejszych kontrowersji. Zdarzały się wpadki i błędy, ale tak jest w każdym medium, które musi działać szybko. Dziennikarze są tylko ludźmi. W każdej redakcji jedni są lepsi, a inni słabsi. Tak jest nawet w tych redakcjach, które we własnym mniemaniu są wzorcem najwyższych standardów. Jeśli chodzi o nasze błędy, to zawsze reaguję, gdy pojawią się jakieś nieprawidłowości'' - powiedział Kurski. 

Zobacz także

Prezes TVP upomniał także konkurencyjne stacje. ''Rozumiem, że TVP jest dla wielu niewygodnym konkurentem, więc ustawia się nas jako chłopca do bicia. Uważam, że media, które atakują TVP, powinny zająć się w pierwszej kolejności belką w swoim oku, a dopiero potem źdźbłem w oku TVP'' - dodał. 

Mundial w TVP 

Telewizja Polska zarobiła dotąd 60 mln zł na mundialu w Rosji - mówił w czwartek prezes TVP Jacek Kurski. Jak dodał, sam mecz Polska-Senegal obejrzało w TVP1 i TVP Sport 16,5 mln widzów, a w internecie mecz odtworzono 1,8 mln razy.

Podczas konferencji prasowej prezes TVP powiedział, że "po raz pierwszy w historii ostatnich kilkunastu lat Telewizja Polska zarobiła na wielkiej imprezie sportowej jaką jest mundial". Jak dodał, "to się do tej pory w historii telewizji tego tysiąclecia nie zdarzyło". Ta kwota - to według Kurskiego - 60 mln zł.

RadioZET.pl/Super Express/PAP/DG