Zamknij

PiS chce odwołać Jacka Kurskiego. Padają dwie zaskakujące kandydatury!

Redakcja
25.10.2018 11:13
Jacek Kurski
fot. PAP

Jacek Kurski może stracić stanowisko prezesa TVP – donosi „Gazeta Wyborcza”. Politycy Prawa i Sprawiedliwości obwiniają Kurskiego za słaby wynik w wyborach samorządowych. – Prezesowi udało się uruchomić antypisowskie emocje – mówią. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

We wtorek w siedzibie PiS przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie odbyło się kolejne powyborcze spotkanie polityków partii Jarosława Kaczyńskiego. Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, nastroje w rządzącej partii są nie najlepsze. Mimo wyborczego zwycięstwa PiS poległo w największych polskich miastach

Z nieoficjalnych źródeł wynika, że Jarosław Kaczyński za gorszy wynik obwinia prezesa TVP Jacka Kurskiego, który w trakcie kampanii miał zmobilizować negatywny elektorat PiS. 

„Z buta potraktował wielkie miasta, ale i ludzi z tych mniejszych. Ta wulgarna ludowość przekazu, promocja obciachu w kulturze, jak Zenon Martyniuk i sam Kurski śpiewający »Oczy zielone«. Ta paździerzowa TVP Info z nachalnym komentarzem, tandetną propagandą i udawaniem niezależnego dziennikarstwa” – wylicza jeden z posłów PiS.

Zobacz także

W kuluarach mówi się, że następcą Kurskiego mógłby zostać Daniel Obajtek – obecny prezes PKN Orlen. Wieloletni wójt gminy Pcim ma w szeregach PiS opinię sprawnego menedżera. Z kolei inni politycy wymieniają kandydaturę Doroty Gawryluk – szefowej newsów w Polsacie, która według „GW” sprzyja obecnej władzy. 

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza/DG