Zamknij

Kurski masowo zatrudnia dyrektorów i ich zastępców w TVP. Ile zarabiają?

Redakcja
24.01.2018 09:06
Kurski masowo zatrudnia dyrektorów i ich zastępców w TVP. Ile zarabiają?
fot. Archiwum Radia ZET

Na początku stycznia 2018 roku w TVP na stanowisku dyrektora lub zastępcy dyrektora było 86 osób — czytamy w najnowszym „Dzienniku Gazecie Prawnej”. To o 17 więcej, niż było, gdy Jacek Kurski zostawał prezesem Telewizji Polskiej.

Jak czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”, wzrost liczby dyrektorów zatrudnionych w TVP wynika z tego, że Jacek Kurski nie ze wszystkimi zdjętymi ze stanowisk się rozstaje, a o tych, których sam ściągnął do telewizji, dba nawet po ich odsunięciu.

Gazeta nieoficjalnie podaje, że pensje dyrektorskie na Woronicza są bardzo zróżnicowane, choć wysokie. Od ponad 10 tysięcy zł do 26 tysięcy zł brutto miesięcznie.

Biuro prasowe Telewizji Polskiej tłumaczy zwiększenie liczby stanowisk dyrektorskich reformą struktury organizacyjnej. „Część jednostek zaplanowanych w docelowym kształcie struktury została już powołana — przede wszystkim trzy nowe agencje kreacji — co skutkuje przejściowym zwiększeniem stanowisk dyrektorów, zastępców i kierowników redakcji” — czytamy w cytowanym już wcześniej artykule.

Przedstawiciele Telewizji Polskiej zapewniają, że w tym roku liczba kierowników zostanie zmniejszona.

RadioZET.pl/SI/Dziennik Gazeta Prawna