Zamknij

Były ksiądz powalczy o prezydenturę we Wrocławiu?

Redakcja
06.08.2018 17:44
Były ksiądz powalczy o prezydenturę we Wrocławiu?
fot. Krzysztof Kaniewski/EastNews

Był ksiądz Jacek Międrał miał otrzymać propozycję startu w wyborach na prezydenta Wrocławia. Z taką ofertą miały wystąpić do niego środowiska wrocławskich pseudokibiców. Były ksiądz początkowo miał być tą propozycję zaskoczony, jednak nie wykluczył podjęcia się tego wyzwania. Międlar został usunięty ze stanu kapłańskiego za rasistowskie i antysemickie wypowiedzi.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Wrocławski magistrat rozwiązał w sobotę zgromadzenie we wrocławskim Rynku, na którym swoją książkę promował były ksiądz Jacek Międral. Przeciwko temu zgromadzeniu protestowała grupa środowisk antyfaszystowskich. Obie grupy musiał rozdzielić kordon policji.

Zobacz także

Pierwotnie promocja książki Międlara „Moja walka o prawdę. Wyznania byłego księdza” miała odbyć się w jednym z wrocławskich klubów, ale po licznych protestach klub wycofał się z tego przedsięwzięcia.

Międlar mówił podczas zgromadzenia, że jego książka to „młot na lewactwo”. „Próbuje ono wartości chrześcijańskie wziąć w kleszcze i wmówić, że my jesteśmy ekstremistami (...), a my spotkamy się, by dialogować i rozmawiać, a ci ludzie mówią o nas faszyści” - mówił.

Podczas wiecu pojawił się temat startu byłego księdza w nadchodzących wyborach samorządowych. Taką propozycję złożyły mu osoby związane ze środowiskiem wrocławskich pseudokibiców. Międlar miał zadeklarować, że propozycję tą rozważy.

RadioZet.pl/wyborcza.pl/bm