Zamknij

Jacek Międlar promuje koszulki "Nie przepraszam za Jedwabne"

Redakcja
04.02.2018 18:03
Jacek Międlar promuje koszulki "Nie przepraszam za Jedwabne"
fot. Krzysztof Kaniewski/East News

Nie słabną emocje wokół ustawy o IPN i napiętych stosunków polsko-izraelskich. Były ksiądz Jacek Międlar na kanwie ostatnich wydarzeń postanowił wypuścić nową serię koszulek z napisem "Nie przepraszam za Jedwabne".

Jacek Międlar uważa, że zbrodnia w Jedwabnem została dokonana przez Niemców, a przypisywanie jej Polakom jest "antypolską propagandą". Dlatego zdecydował się promować koszulki jasno precyzujące jego stanowisk. Dochód z ubrań wesprze portal wprawo.pl, który prowadzi były ksiądz. 

"W dobie antypolskiej propagandy i kłamstwa przypisującego Polakom eksterminację Żydów w Jedwabnem, postanowiliśmy wyprodukować koszulki "NIE PRZEPRASZAM ZA JEDWABNEM". Dumny Polak nie przeprasza za niemieckie zbrodnie!" - czytamy w opisie na portalu społecznościowym. 

Na inicjatywę Międlara zareagowali już m.in. posłowie PO. Michał Szczerba zapowiedział, że złoży w tej sprawie wniosek do prokuratury. Do sprawy odniósł się też na Twitterze Borys Budka.

Międlar przygotował też inne koszulki do sprzedaży. Na przodzie mają napis "German death camps not Polish. Remember!", a na plecach: "do not confuse murderer with the victim, the truth will set you free".

RadioZET.pl/KM

C