Były "Duszpastrerz narodowców" Jacek Międlar zatrzymany na lotnisku w Anglii

Redakcja
25.02.2017 14:02
Międlar
fot. East News

Były zakonnik Jacek Międlar został zatrzymany przez straż graniczną na jednym z angielskich lotnisk. Zarzuca mu się chęć wygłoszenia przemówienia mającego na celu nawoływanie do nienawiści. 

O incydencie na lotnisku Standsted niedaleko Londynu jako pierwsze napisały media o profilu narodowym, informację tę przekazują również na Twitterze prawicowi dziennikarze:

Międlar jest obecnie przesłuchiwany przez brytyjskie służby graniczne. O sprawie poinformowano już polski konsulat. Nie wiadomo czy zostanie wpuszczony na teren Wielkiej Brytanii czy odesłany z powrotem do Polski. Miał uczestniczyć i przemawiać podczas Biegu Tropem Wilczym, imprezy ku czci Żołnierzy Wyklętych, organizowanej w miejscowości Slough razem z faszystowską organizacją "Britain First". 

Były członek Zgromadzenia Misji - wystąpił z zakonu we wrześniu ubiegłego roku - to postać kontrowersyjna. Znany jest ze swoich nacjonalistycznych i radykalnie prawicowych poglądów oraz nienawiści do imigrantów i homoseksualistów. Jest stałym uczestnikiem i prelegentem marszy patriotycznych i niepodległościowych. 

RadioZET.pl/Twitter/MP