Zamknij

Jacek Sasin - kim jest polityk, który został wicepremierem po rekonstrukcji rządu?

04.06.2019 10:42
Jacek Sasin - kim jest polityk, który został wicepremierem po rekonstrukcji rządu?
fot. RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER/EASTNEWS

Jacek Sasin został nowym wicepremierem. We wtorek, 4 czerwca o godzinie 10:30 odbyło się uroczyste mianowanie polityka w Pałacu Prezydenckim. Szczegółowe informacje o karierze i życiu prywatnym Jacka Sasina zamieszczamy poniżej.

Kim jest Jacek Sasin? Polityk po rekonstrukcji rządu został nowym wicepremierem. Co warto o nim wiedzieć? Przedstawiamy szczegółowe informacje o Jacku Sasinie - kariera i życie prywatne.

Marian Banaś: kim jest nowy minister finansów w rządzie PiS? [RODZINA]

Jacek Sasin nowym wicepremierem

We wtorek, 4 czerwca o godzinie 10:30 prezydent Polski Andrzej Duda w Pałacu Prezydenckim w Warszawie dokona zmian w składzie Rady Ministrów. Jak z kilku pewnych źródeł w rządzie nieoficjalnie dowiedział się portal wPolityce.pl, Jacek Sasin ma zostać wicepremierem i szefem Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Rekonstrukcja rządu. Znamy dokładną datę i godzinę

Tu kluczowa ma być rola Jacka Sasina, który zostanie wicepremierem i szefem Komitetu Stałego Rady Ministrów. Jego rola ma być podobna do tej, którą kiedyś w rządzie Jarosława Kaczyńskiego pełnił śp. Przemysław Gosiewski - ma zapewniać jeszcze lepszą koordynację prac rządu i większości parlamentarnej - powiedziała dobrze zorientowana osoba portalowi wPolityce.pl.

AKTUALIZACJA - Jacek Sasin został nowym wicepremierem. We wtorek, 4 czerwca o godzinie 10:30 odbyło się uroczyste mianowanie polityka w Pałacu Prezydenckim.

Jacek Sasin wicepremierem. Znamy nazwiska nowych ministrów

Jacek Sasin - kim jest polityk, który został wicepremierem? [WIEK, PARTIA, ŻONA, SYN]

Jacek Sasin urodził się 6 listopada 1969 roku w Warszawie. Pod koniec 2019 skończy 50 lat. Jest absolwentem XX Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Warszawie oraz Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku historia. Przez trzy lata, począwszy od 1995 roku, był zatrudniony w Fundacji "Polsko-Niemieckie Pojednanie". Z kolei do 2004 pełnił funkcję dyrektora departamentu w Urzędzie do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Później pracował w Urzędzie m.st. Warszawy, pełniąc kolejno funkcje kierownika urzędu stanu cywilnego i zastępcy burmistrza dzielnicy Śródmieście.

Pięć nowych nazwisk w rządzie PiS. Wśród nich ulubieniec Kaczyńskiego

Jacek Sasin w 2006 roku zaczął pełnić urząd I wojewody mazowieckiego. Rok później natomiast powołano Jacka Sasina na stanowisko wojewody w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. 

W 2007 roku Jacek Sasin w przedterminowych wyborach kandydował do parlamentu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości - bez powodzenia. Pod koniec 2007 roku polityk został odwołany ze stanowiska wojewody, a następnie został doradcą Lecha Kaczyńskiego. Z kolei dwa lata później objął funkcję zastępcy szefa Kancelarii Prezydenta. Rok później jednak, w 2010 roku, został odwołany na własny wniosek. W wyborach samorządowych w 2010 został radnym sejmiku województwa mazowieckiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Jacek Sasin w 2011 został kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach parlamentarnych w okręgu podwarszawskim i uzyskał mandat poselski. W 2014 został kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych 2014 na urząd prezydenta Warszawy, przegrywając w drugiej turze głosowania. 9 stycznia 2018 powołany został na stanowiska sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Jacek Sasin prywatnie związany jest z Lillą Sasin. Para ma syna Radosława.

RadioZET.pl

C