Jacek Sobala nowym prezesem Polskiego Radia

Redakcja
09.03.2017 16:42
Sobala
fot. PAP

Nowym prezesem Polskiego Radia został Jacek Sobala - zdecydowała w czwartek Rada Mediów Narodowych, o czym poinformował przewodniczący Rady Krzysztof Czabański.

Najpierw RMN odwołała z dniem 9 marca z funkcji prezesa Polskiego Radia Barbarę Stanisławczyk-Żyłę.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

- Rada zdecydowała o odwołaniu z dniem dzisiejszym pani Stanisławczyk-Żyły z funkcji prezesa Polskiego Radia i powołała na tę funkcję Jacka Sobalę - powiedział Czabański dziennikarzom po zakończeniu posiedzenia RMN.

W połowie lutego Stanisławczyk-Żyła zwyciężyła w konkursie na szefa Polskiego Radia. Dzień później złożyła z tej funkcji rezygnację z dniem 31 marca. W efekcie, jak oświadczył wówczas Czabański, konieczny stał się wybór nowego prezesa PR, ale bez rozpisywania kolejnego konkursu.

Członkowie RMN zgłosili dwie kandydatury. Czabański zgłosił Sobalę, a inny członek RMN Juliusz Braun zgłosił kandydaturę Lecha Parella.

Zgłaszając Sobalę szef RMN uzasadniał m.in., że ma on duże doświadczenie radiowe i brał udział we wcześniejszym konkursie na to stanowisko.

Sobala kierował dotychczas warszawskim oddziałem TVP. Wcześniej był szefem radiowej „Trójki”. Od maja 2007 r. do listopada 2008 r. był szefem Programu I PR. Wcześniej był dyrektorem Radia Bis.

RadioZET.pl/PAP/DG