Zamknij

Burze przyniosły ochłodzenie. Przed nami niższe temperatury i deszcz [POGODA]

Redakcja
23.04.2018 21:42
Pogoda
fot. Pixabay

Jaka pogoda czeka nas 24 i 25 kwietnia 2018 roku? Jak informuje IMGW, Polska znajduje się na skraju rozległego niżu znad Morza Norweskiego. Według synoptyków nadchodzą chłodniejsze i deszczowe dni. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

 

Pogoda na wtorek 24 kwietnia 

We wtorek w województwach północnych zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami słabe opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami w województwach południowo-wschodnich duże i tam niewielkie przelotne opady deszczu, zwłaszcza w górach i w rejonach podgórskich.

Temperatura maksymalna od 12 st. na północnym wschodzie do około 18 st. w centrum i 21 st. na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, na północy i północnym wschodzie okresami porywisty, na wybrzeżu dość silny, w porywach do 65 km/h, zachodni. W górach porywy wiatru do 60 km/h.

pogoda1
fot. Pogodynka

W nocy z wtorku na środę w województwach południowo-wschodnich zachmurzenie umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a w północnej połowie kraju miejscami niewielkie opady deszczu. Temperatura minimalna od 7 st., 8 st. na północy i w kotlinach górskich do 10 st., 12 st. miejscami na południu. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu w porywach do 60 km/h, kierunków zachodnich.

Pogoda na środę 25 kwietnia 

W środę w północno-zachodniej połowie kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami opady deszczu, na północnym wschodzie okresami o natężeniu umiarkowanym, prognozowana tam suma opadów do 12 mm, a w pasie od Ziemi Lubuskiej, przez Wielkopolskę, Kujawy po rejon Zatoki Gdańskiej także burze, w czasie których miejscami może spaść do 20 mm deszczu.

pogoda2
fot. Pogodynka

Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane, na krańcach wschodnich i południowym zachodzie okresami duże i tam miejscami niewielki deszcz.

CZYTAJ TAKŻE: Przesilenie wiosenne. Jak sobie radzić z sezonowym zmęczeniem?

Temperatura maksymalna od 11 st., 12 st. na północy do około 20 st. w centrum i 23 st. na południu. Chłodniej na wybrzeżu wschodnim i Półwyspie Helskim: 7 st., 9 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, a w czasie burz do 70 km/h, południowo-zachodni, tylko na wybrzeżu i Pomorzu zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 90 km/h.

C