Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Jaki: Ludzie ze sztabu Trzaskowskiego zakłócają moje spotkania z mieszkańcami

10.07.2018 12:27
xxx wiadomosci

– Ludzie ze sztabu wyborczego Rafała Trzaskowskiego przychodzą na moje spotkania z mieszkańcami i zakłócają je; Trzaskowski powinien za to przeprosić i powiedzieć, czy ci ludzie będą jego ewentualnym zapleczem w ratuszu – powiedział we wtorek kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Patryk Jaki.

Jaki, Trzaskowski fot. Jacek Dominski/REPORTER/East News, Andrzej Zbraniecki/East News

Jaki powiedział podczas wtorkowej konferencji prasowej, że „ludzie, którzy organizują spotkania Rafała Trzaskowskiego, czyli jego sztab wyborczy można powiedzieć”, przychodzą regularnie na wszystkie jego spotkania z mieszkańcami i zakłócają je, próbują rozbijać.

– Co spotkanie są coraz bardziej agresywni, wczoraj to już przeszli samych siebie, nie dali nic powiedzieć, krzyczeli, przeklinali, prowokowali ludzi przez całe spotkanie – powiedział Jaki, nawiązując do swojego poniedziałkowego spotkania z mieszkańcami Ursusa.

Jak mówił, doszło nawet do tego, że jedna ze starszych osób została zabrana ze spotkania przez karetkę pogotowia.

– Rafał Trzaskowski powinien się do tego odnieść, przeprosić za ludzi, z którymi na co dzień współpracuje i odpowiedzieć na kluczowe pytanie, czy ci ludzie, którzy prowokują na moich spotkaniach innych, nic niewinnych warszawiaków, czy ci ludzie będą jego zapleczem w ratuszu, jeśli wygra wybory. Czy to są ludzie, którzy będą odpowiedzialni za bezpieczeństwo w ratuszu albo za inne obszary – powiedział Jaki.

Podkreślił, że podczas jego spotkania w Ursusie sala była pełna mimo wakacji, a na spotkania z Trzaskowskim, organizowane w formie rozmów na ławce, przychodzi kilkanaście osób.

– Może dlatego puszczają im nerwy – ocenił Patryk Jaki.

RadioZET.pl/pap/maal

Oceń