Jaki: Nie zrezygnuję z pełnienia dotychczasowych funkcji z powodu startu w wyborach

Redakcja
27.04.2018 11:46
Jaki: Nie zrezygnuję z pełnienia dotychczasowych funkcji z powodu startu w wyborach

Nie zrezygnuję z pełnienia dotychczasowych funkcji z powodu startu w wyborach — powiedział w piątek kandydat PiS na urząd prezydenta stolicy, Patryk Jaki, który jest wiceszefem MS oraz szefem komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji.

Pytany w Polsat News, czy z powodu startu w wyborach na urząd prezydenta Warszawy zamierza zrezygnować ze stanowiska wiceszefa Ministerstwa Sprawiedliwości lub przewodniczącego komisji weryfikacyjnej, odpowiedział: „Nie, dlatego że wszystkie funkcje to jest tylko dodatek do idei, najważniejszej idei dla polityka, mianowicie do pomagania ludziom”.

Tłumaczył, że „te funkcje to są instrumenty do tego, aby służyć codziennie obywatelom ”. — Ja, póki mam taką możliwość, chciałbym to robić, również robić to w stosunku do mieszkańców Warszawy — dodał.

Przyznał, że „jest wiele poważnych obowiązków w Ministerstwie Sprawiedliwości”. — Ale ja się nie boję — zaznaczył.

— Jestem w polityce i ja wiem, po co jestem w polityce,– ja jestem po to, żeby zmieniać państwo, żeby pomagać ludziom — dodał.

— Po prostu mi się jeszcze chce, a póki mi się chce, póki mam siłę, to chcę walczyć — nawet jeżeli potrzeba do tego będzie zarwania dodatkowej nocy, wstania wcześniej rano” — mówił. „Nie mam z tym żadnego problemu absolutnie” — dodał.

RadioZET.pl/polsat/maal