Zamknij

Jaki depcze po piętach Trzaskowskiemu. Jest nowy sondaż

Redakcja
03.08.2018 10:03

Według najnowszego sondażu tylko dwóch kandydatów liczy się w walce o fotel prezydenta stolicy. Patryk Jaki, kandydat obozu Zjednoczonej Prawicy, traci tylko 5 punktów procentowych do głównego rywala Rafała Trzaskowskiego, popieranego przez Platformę i Nowoczesną.

Jaki i Trzaskowski liderami w sondażu na prezydenta Warszawy
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

 

Sondaż opublikował dziennik „Rzeczpospolita”, a badanie przeprowadziła pracownia IBRiS.

Gdyby pierwsza tura wyborów odbyła się w najbliższą niedzielę, wygrałby ją Rafał Trzaskowski. Poparcie dla kandydata Koalicji Obywatelskiej (PO i Nowoczesna) wyraziło 41 proc. badanych.

Zobacz także

Do drugiej tury przeszedłby także Patryk Jaki, na którego chce głosować 36 proc. pytanych. Daleko w tyle, z poparciem 5 proc., zostaje Jan Śpiewak. Kandydat SLD Andrzej Rozenek mógłby liczyć na głosy 4 proc. badanych.

Sondaż IBRiS, 1.08
fot.

IBRiS

Poparcie dla pozostałych kandydatów, w tym Jacka Wojciechowicza, mieści w granicach błędu statystycznego i wynosi od 1 do 3 proc. Dodatkowo jedynie 6 proc. badanych nie wie, na kogo oddać swój głos.

Zobacz także

W drugiej turze wygrałby również Rafał Trzaskowski, na którego swój głos oddałoby 50 proc. wyborców. Patryk Jaki mógłby liczyć na 42 proc. poparcie – czytamy w gazecie.

Sondaż przeprowadzono przez pracownię IBRiS metodą CATI w dniu 1 sierpnia na reprezentatywnej grupie 1100 osób.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD