Jaki komentuje program Biedronia. Chce bronić „młodej Polski” przed „modami z Zachodu”

Redakcja
04.02.2019 07:54
Jaki
fot. Zbyszek Kaczmarek/Reporter

Patryk Jaki dołączył do chóru komentatorów nowej inicjatywy Roberta Biedronia. Wiceminister sprawiedliwości zamieścił na Facebooku wymowny wpis, w którym skrytykował byłego prezydenta Słupska m.in. za brak hymnu narodowego podczas niedzielnej konwencji i określił jego propozycje programowe jako „mody z Zachodu”. 

Konwencja założycielska partii Wiosna Roberta Biedronia była najczęściej komentowanym w mediach (także społecznościowych) weekendowym wydarzeniem w polskiej polityce. Jedną z osób, które zareagowały na słowa i postulaty byłego prezydenta Słupska, jest Patryk Jaki.

Jaki krytykuje Biedronia

Wiceminister sprawiedliwości i niedawny kandydat prawicy na prezydenta Warszawy krytycznie skomentował na swoim profilu na Facebooku to, co mogliśmy usłyszeć podczas konwencji. Wytknął Biedroniowi m.in. fakt, że na Torwarze nie wybrzmiał polski hymn narodowy oraz że jego propozycje to w istocie „brutalna walka z Kościołem” i „mody z Zachodu”. Jaki zadeklarował, że będzie „bronić młodej Polski” przed nimi:

„Po euforii 3RP nad Wiosną R.Biedronia widać, że przyszłość tej strony w Polsce to brutalna walka z kościołem, aborcja na życzenie, unikanie tradycyjnego patriotyzmu i historii (brak hymnu RP na konwencji). Chcę zadeklarować: my młode pokolenia w polityce (dziś często ograniczane) – będziemy stanowczo bronili Polski przed tymi »modami« z zachodu!” – czytamy we wpisie. 

„Wiosna” Roberta Biedronia

Przypomnijmy, że Biedroń podczas płomiennego niedzielnego wystąpienia zapowiedział nie tylko start w najbliższych wyborach i konkretne propozycje programowe, lecz także serię spotkań z wyborcami, które od poniedziałku odbędą się w 13 miastach. 

TU CZYTAJ WIĘCEJ NA TEMAT NOWEJ INICJATYWY ROBERTA BIEDRONIA:

Biedroń: 35 miliardów zł będą kosztowały wszystkie propozycje 

Biedroń zapowiada zmiany w 500 plus. Da każdemu Polakowi 1600 zł emerytury

WIOSNA - nowa partia Roberta Biedronia. ''Nie ma więcej miejsca na nienawiść, limity zostały wyczerpane''

RadioZET.pl/Facebook/MP