Zamknij

Jaki o zajęciu przez komornika konta Gronkiewicz-Waltz: powinna za to podziękować

Redakcja
21.09.2017 13:43
Jaki
fot. PAP

Wszyscy są równi wobec prawa - tymi słowami Patryk Jaki komentuje zajęcie 12 tysięcy złotych na prywatnym koncie bankowym prezydent Warszawy.

Zagłosuj

Czy Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna zostać odwołana?

Liczba głosów:

Te pieniądze to grzywny - wraz z odsetkami - które komisja badająca stołeczną reprywatyzację nałożyła na Hannę Gronkiewicz-Waltz za niestawienie się na czterech rozprawach, dotyczących budynków przy ulicy Twardej, Chmielnej i Siennej.

Zobacz także

Przewodniczący komisji weryfikacyjnej - który wraz z jej kilkoma członkami wystąpił na konferencja prasowej w siedzibie Ministerstwa Sprawiedliwości - uważa, że Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna mu podziękować.

- Potraktowaliśmy panią prezydent bardziej humanitarnie niż traktowano zwykłych ludzi za jej rządów. Bo gdybym był złośliwy, to mógłbym powiedzieć, że mogliśmy do pani prezydent wysłać komornika od ciągnika z Mławy - oznajmił wiceminister sprawiedliwości. 

Zobacz także

Sama Hanna Gronkiewicz-Waltz nie kryje zaskoczenia. W rozmowie z Radiem ZET uważa, to działanie czysto polityczne, a do zajęcia nie powinno dojść - bo w sprawie nałożenia kar nie ma prawomocnej decyzji Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

RadioET.pl/PaNa/MP