Jaki w Radiu ZET: będę głosował za odrzuceniem weta prezydenta

Redakcja
08.09.2017 17:59
Jaki
fot. PAP

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki zapowiada, że zagłosuje za odrzuceniem prezydenckiego weta w sprawie ustaw o Krajowej Radzie Sadownictwa i o Sądzie Najwyższym. - Wymiar sprawiedliwości wymaga zmian - mówi.

- Ja jestem przekonany, że polski wymiar sprawiedliwości wymaga radykalnych reform, dlatego chciałbym odrzucenia tego weta - powiedział poseł Solidarnej Polski w rozmowie z dziennikarzami Radia ZET. Zapowiedział też, że na pewno opowie się za odrzuceniem weta, gdy dojdzie do głosowania w Sejmie.

Nie doprowadzimy prezydent siłą

W wywiadzie podjęto również wątek afery reprywatyzacyjnej. Jaki przyznał, że nie będzie wniosku o doprowadzenie Hanny Gronkiewicz-Waltz przed oblicze kierowanej przez niego komisji weryfikacyjnej.

Zobacz także

- Nawet, gdyby hipotetycznie wyobrazić sobie takie doprowadzenie, to i tak nie zmuszę pani prezydent, żeby mówiła. To byłaby tylko operacja medialna - stwierdził.

Patryk Jaki edukuje

Wiceminister skomentował także swoją wpadkę językową, gdy w kontekście żądań o Niemców reparacji za II wojnę światową, na Twitterze zamiast terminu "hekatomba" użył nieistniejącego w języku polskim słowa "hatakumba". Na jednej z konferencji prasowych, celowo przejęzyczył się w ten sposób rzecznik Andrzeja Dudy Krzysztof Łapiński.

- Może to znaczy, że dzięki mnie nauczył się jednego słowa. Może jutro wymyślę kolejne, to pan rzecznik znów się czegoś nauczy - ironizował.

RadioZET.pl/ID/MP